27. 9. 2012 - Novak Kolenko, Mavri, Epih

Trenutno berete:
27. 9. 2012 - Novak Kolenko, Mavri, Epih

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
29. apr 2011
Prispevki
11
Datum izpita: 27. 9. 2012
Ura izpita: 16.30

Izpraševalci
- zakonodaja: Mihaela Novak Kolenko
- ustava: Vanja Mavri
- slovenščina: Lili Epih

Področje v šolstvu: Vrtec

Strokovni naziv: dipl. pedagoginja

Dodatno sporočilo:
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: 27. 9. 2012 - Novak Kolenko, Mavri, Epih

Da, v bistvu imam čez otroke s posebnimi potrebami v vrtcu, tako da pričakujem, da bom dobila tudi kako vprašanje iz ZUOPP-a.

Kako ti gre učenje?
 
Odg: 27. 9. 2012 - Novak Kolenko, Mavri, Epih

Zaenkrat bolj slabo, sam mam zdej študijski, pa bo boljs :)

A se ti učiš pri ZOFVI (Splošno) vse ali samo tisto kar se nanaša na tvoje področje? Ne vem, npr. zaposleni v glasbeni šoli, zasebne šole ... men ni čisto jasno, če moram vse to znati

Lp in uspešno učenje
 
Odg: 27. 9. 2012 - Novak Kolenko, Mavri, Epih

Kar se tiče ZOFVI-ja, načeloma se učim vse, samo kakšne stvari pa tudi izpustim; npr. ne učim se kakšne pristojnosti ima vsak strokovni svet posebej ampak le za splošno izobraževanje.

Uspešno učenje še naprej.
 
Odg: 27. 9. 2012 - Novak Kolenko, Mavri, Epih

Živijo!

In kako je blo kej učeri na izpitu, kakšna so bla kaj vprašanja?Bi lepo prosila za njih:)

lp!
 
Odg: 27. 9. 2012 - Novak Kolenko, Mavri, Epih

Živjo!

Sem naredila. Komisija je bila zelo prijazna, zamenjana je bila predsednica komisije. Namesto Mihaele Novak Kolenko je bila Barbka Kresal Sterniša. Zelo prijazna gospa. Vse tri so pomagale, namignile, če ni šlo vseskozi gladko. No moja vprašanja so bila pa naslednja:

USTAVA (Vanja Mavri)
1. Koliko poglavij ima ustava, povedat naslove poglavij (10 poglavij, nič o tem, o čem govori), kaj je ustava oz. kako bi jo opredelila (jst sem povedala, da je ustava najvišje v hierarhiji in da morajo biti vsi zakoni in podzakonski akti v skladu z ustavo (ustavnost in zakonitost).
2. Konvencija o otrokovih pravicah (kje je bila podpisana, kdaj, kdaj jo je podpisala Slovenija, kaj so se države zavezale v njej, kako bi jo v grobem opredelila (jst sem naštela skrbstvo, varovanje in udeležbo in to opisala), potem me je še vprašala če morajo to konvencijo vse države spoštovati in kako vejo, če jo kdo ne upošteva (v bistvu me je vprašala o nadzoru, pa ji nisem znala povedat).
3. Katere so evropske institucije, opisat sem morala Evropskega varuha človekovih pravic (kaj on dela).


SLOVENŠČINA (Lili Epih)
1. Fonem/Črka (da imamo 29 fonemov in 25 črk), kateri so samoglasniki in soglasniki (vse).
2.Zemljepisna lastna imena (potem me je še vprašala, kam sodi trg).
3. Pri soglasnikih me je vprašala, kako izgovarjamo glas v ( 4 različice, kot zveneči in nezveneči ustničnoustnični W, kot ustnični v,......potem me je še vprašala kako se to zapiše...)
4. Vezaj in deljaj (ker sem imela v seminarski nalogi narobe) in kako je z vejico pred ker (če sledi osebna glagolska oblika je, če pa ni, pa ni vejice).

ZAKONODAJA (Barbka Kresal Sterniša)
1. Kdo ustanovi javni vrtec, na podlagi česa (akt o ustanovitvi), kateri pogoji morajo biti izpolnjeni, da lahko ustanovimo vrtec (prostor, oprema, kader z ustrezno izobrazbo in otroci). Koliko oddelkov mora biti, da lahko ustanovimo vrtec (10 oddelkov otrok).
2. Normativi in oddelki (prvo in drugo starostno obdobje, koliko otrok kje).
3. Kaj vsebuje dokumentacija o otrocih, ki potrebujejo svetovanje oz. pomoč (družinska anamneza, poročila in mnenja drugih institucij,....).

Mislim, da je to vse.

Res je veliko odvisno od komisije, ki jo dobiš in kakšne volje so.

Veliko sreče ti želim.

LP
 
Odg: 27. 9. 2012 - Novak Kolenko, Mavri, Epih

Živjo!

Res je, da moraš stvari kar poznati...in predvsem tudi razumeti. Res je veliko učenja na pamet, ampak ta komisija, ki se jo jaz imela je bila v redu, pomaga s podvprašanji, če se ti zatakne, v bistvu vlečejo iz tebe. Sicer pa, s tem vidijo če ti znaš ali ne. Če znaš, in če ti postavi podvprašanje se sigurn spomniš. Živcev ne moreš nadzorovati (to vem). Saj bo šlo. Če veš, da si se učila, potem imaš vse možnosti da to narediš in potem boš rešena.
Ni pa to tak bawbaw kot imajo nekateri mnenje. Vsaj pri meni ni bilo.

LP
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Datum izpita: 12. mar 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
0
Ogledi
137

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu