26. 6. 2012 - Starič Holobar, Gaber, Šurca Gerdina

Trenutno berete:
26. 6. 2012 - Starič Holobar, Gaber, Šurca Gerdina

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
29. jun 2011
Prispevki
8
Področje v šolstvu: predšolska vzgoja/ pomočnica vzg.

Izpraševalci
  • USTAVA: Starič Holobar
  • ZAKONODAJA: Gaber
  • SLOVENŠČINA: Šurca Gerdina
Sporočilo: nisem nikogar zasledila s tem datumom/komisijo... menda ja ne bom edina?!? :)

Srečno vsem, ki se učimo, pa upam, da so objavljena vprašanja po izpraševalcih komu prišla prav, ker bom največ ponavljala po njih.. Malo me je potolažilo, ko sem prebrala, da so te izpraševalke zelo prijazne in pomagajo. Hvala za vprašanja, bom tudi jaz objavila svoja, ko bo mimo!
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: 26. 6. 2012 - Starič Holobar, Gaber, Šurca Gerdina

Hojla!
Končno je za mano, hvala Bogu za pomoč in zelo enostavna vprašanja!! :)))) Ker je res veliko odvisno od vprašanj, bom tudi jaz napisala svoja... meni so vprašanja prejšnjih ljudi pri tej komisiji zelo zelo pomagala! Najlepša hvala! :)

Izpitna komisija je bila super!!! Zelo so pomagale, postavljale so dodatna vprašanja oz. podvprašanja, da bi le olajšale odgovor oz. včasih celo začele besedo, pa sem jo jaz dokončala. Skratka, gromozanska razlika od prve komisije, ki sem jo imela! Gabrove ni bilo in jo je nadomeščala ga. Tatjana Prešern, vprašanja pa so naslednja:

Ustava:
• Oblast v naši državi (kdo ima oblast, na katere veje se deli in kateri organi jo izvajajo, katera organa sta "glavna" v zakonodajni oblasti (DZ) in v sodni oblasti (Vrhovno sodišče)
• Načelo enakosti - glede na kaj smo si enaki pred državo (rasa, spol, izobrazba ...), Kako se to načelo imenuje v Konvenciji o otrokovih pravicah? (pravica do nediskriminacije) Kako v vrtcu udejanjamo načelo o nediskriminaciji otrok oz. ali se to načelo kakorkoli dotika vzgojiteljev pri delu v skupini?
• Kaj ti pade na pamet, ko slišiš "Lokalna samouprava"? (naštet, pojasnit;kakšno zvezo imamo vrtci z občino?)

Zakoni:
• Vpis in sprejetje otrok v vrtec (kako poteka; kaj, če je preveč otrok vpisanih; glede na kaj se določi, kdo bo višje na čakalni listi - kriterij in dosežene točke; kdo določi, kateri otrok bo prej sprejet - posebna komisija
• Strokovni delavci vrtca (naštej; pogoji za del. mesto vzgojitelja)
• Katere zbirke podatkov hrani vrtec? (naštet, pojasnit; kako je z varovanjem osebnih podatkov, kdo ima vpogled v zbirke; kateri pravilnik določa to področje - pravilnik o zbiranju in varovanju osebnih podatkov na področju PV)

Slovenščina
• Uporaba velike začetnice (naštej; kako pišemo Julijske Alpe, Kranjska Gora in Šmarna gora - zakaj?)
• Zvočne prvine govora (naštet in pojasnit s primeri; hoče videt, da razumeš zadevo)
• sklanjaj besedo OTROK v množini


to je to, srečno vsem strokovcem v prihodnosti, mene pa tam več ne vidijo! :P
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
9
Ogledi
797
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 16. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
885

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu