26. 1. 2012 - Rosa, Starič Holobar, Poznanovič Jezeršek

Trenutno berete:
26. 1. 2012 - Rosa, Starič Holobar, Poznanovič Jezeršek

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
1. sep 2011
Prispevki
12
Zavod
porodniska
Področje v šolstvu: OŠ
Zakonodaja: Rosa
Ustava: Starič Holobar
SJ: Poznanovič Jezeršek

Pozdravljeni,
je še kdo prijavljen na izpit (OŠ) za 26. januar 2012 (ob 15.30)?
Lep dan.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

zdravo

ja, jaz sem na isti dan, 26. 1. 2012 in uro, 15.30 kot ti, samo da imam področje VRTCI.

kako ti gre kaj učenje, že veliko znaš?
lp
 
Zaenkrat še prvič berem, izpisujem gradivo. Ustavo in zakonodajo sem končala, danes končujem slovenščino. Potem ponavljanje, tudi s pomočjo vprašanj, ki sem jih našla na forumu.
Nimam še pregleda nad vsem in tudi ne znam oblikovati nekih strnjenih, vsebinsko popolnih (vsaj dobrih) odgovorov. Vem le, kje kaj najdem.:)
Upam, da si ti že kaj naprej od mene ...
Lepo bodi! Andreja
 
no, sva pa nekje na istem z znanjem
jaz že delam v vrtcu in so prijavo poslali kar iz vrtca, tako, da me je datum SI kar presenetil.
ja, se bo treba zraven spravit....gradivo imam, treba je vse to spravit v glavo :)

kaj še ima kdo drug ta dan strokovni izpi s področja VRTCI?

lp, lucija
 
Slovenščina: kje najdemo pravilno izgovorjavo (pravorečje): SSKJ in Pravopis? Ali je pravilen odgovor le SSKJ ter zakaj?
 
hej

jaz imam v zapiskih, da pravorečje spada v PRAVOREČNI SLOVAR (je eden izmed vrst slovarjav, zraven pravipisnega s., sininimnega s., slikovnega., slovar tujk...)
upam, da ti kaj pomaga :)

mene pa zanima, če mi lahko našteješ/napišeš vse državne organe. se mi zdi, vedno nekoga spustim in nevem koga :)
hvala

kako drugače, kaj živčna?
mene je ful strah, ko že vse mešam in mislim, da vem, pol se pa ne morem spomnit...

lp
 
Živijo,

sem nervozna in le upam, da poznam dovolj snovi. Zdaj ponavljam po najpogostejših vprašanjih kandidatov te spletne strani.
Hvala, glede slovarjev. V mojih zapiskih sem našla pravopis in tudi preverila. Torej, gesla so z naglasnimi znamenji, prav tako v SSKJ-ju, zato sklepam, da je odgovor vse troje: pravopis, SSKJ in pravorečni slovar.
Državni organi? Misliš, da jih delimo glede na zakonodajno, izvršilno in sodno oblast? Potem so:
1. Zakonodajna: DZ in DS
2. Izvršilna: predsednik RS, vlada z ministrstvi in lokalna samouprava (prevzema dogovorjene funkcije od države, država zagotovi financiranje)
3. Sodna: ožje: sodstvo (okrajna, okrožna, vrhovno in specializirana) in tožilstvo, širše še (zraven naštetih): notariat in odvetništvo
Drugače med državne organe spadajo še računsko sodišče, varuh človekovih pravic in (posebej) ustavno sodišče ter splošno, vse fizične in pravne osebe s pooblastilom države, da opravljajo določene naloge države, npr. centri za socialno delo, razne agencije ipd.

Še eno zanimivo vprašanje se mi poraja: EU - koliko poslancev imamo sedaj v Evropskem parlamentu, še vedno 7? Thaler je odstopil, z novim letom je prišla Mazej - Kukovič. Je kdo nadomestil Thalerja? Menim sicer, da to ni zadeva, ki bi jo morali poznati, ampak jaz rada kompliciram, pozabim pa kakšne generalne stvari.:)

Lepo bodi!
 
EU: od januar 2012 jih je 8. Mojca Kleva, SD nadomestila Thalerja, dodatni mandat po Lizbonski začela Mazej - Kukovič, SDS.
 
Nazadnje uredil moderator:
slovenskih poslancev v EP je 8 ja:
mag. Tanja FAJON (S&D/SD)
dr. Romana JORDAN CIZELJ (ELS/SDS)
Jelko KACIN (ALDE/LDS)
mag. Mojca KLEVA (S&D/SD)
Lojze PETERLE (ELS/NSi)
Ivo VAJGL (ALDE/Zares)
dr. Milan ZVER (ELS/SDS)
Zofija MAZEJ KUKOVIČ (ELS/SDS)

kaj več pa še na: http://www.europarl.si/view/sl/evropski_parlament

lp
 
pa sva že dve s področja VRTCI. jaz mam za pomočnico vzgojiteljice in ti?
vse obvladaš? jaz zdajle ponavljam nabolj pogosta vprašanja, ki sem jih zasledila na forumu

lp
 
Živjo,

glede na to, da imate strokovni izpit 26.1.2012, me zanima kdaj ste se prijavili?
Rada bi vedela koliko časa se čaka, ker se bližam temu, da se bom počasi prijavila tudi sama.

Hvala.
 
da super se bova srečali :) tudi jaz imam za pomočnico vzgojiteljice :) v tem trenutku mam občutek da nič nevem v bistvu me že malce prevzema panika ker neven kaj me čaka :)) dosti je vsega neven več kaj se naj učim :) pa ti se že dolgo učiš? :) koga pa imaš v komisiji ? jaz mam Mate, Sajevec plavčak in Brank :)
 
jaz sem vse skupaj poslala 6.1, 10.1 sem dobila odgovor in sedaj 26.1 imam strokovnega, tako da prideš hitro na vrsto ;) :)
 
inika2: mogoče se bova srečali, komisije pa nimava iste. jaz imam ROSA, STARIČ HOLOBAR in POZNANOVIČ JEZERŠEK.
občutek o znanju pa imava podobnen kot ti. včasih mislim, da stvar že znam, potem pa jo kar pomešam in imam občutek, da ničesar ne znam - groza. učim pa se 20 dni
no, se mogoče vidimo in kako rečemo :) kako dolgo pa se ti učiš?

anja17: tudi jaz sem poslala prijavo nekje 6. oz. 7. 1. in odgovor dobila 11.1.
Verjetno ni neke gužve in sem prišla hitro na vrsto

lp
 
lucija : sigurno se bova srečali in kako rekli :) in ena drugi držale pesti :) učiti pa sam se začela 10 ko sem dobila pošto za strokovnega :) drugače pa sem si nekaj brala že pred novim letom samo tisto je bilo res zgolj branje:) za bolj poglobljeno znanje se mi zdi da mi zmanjkuje časa :/ upajmo na najboljše :) če ne naredimo pa moremo čakati 2 meseca ne? :/
 
Punce!
Želim vam obilo uspeha pri današnjem izpitu in upam, da se srečamo!
Držite se!
Andreja
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
9
Ogledi
713
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 16. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
824

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu