25. jan 2022 ob 15.30 - Marija Karba, Kristina Klinc, Breda Vidmar Mandič

Trenutno berete:
25. jan 2022 ob 15.30 - Marija Karba, Kristina Klinc, Breda Vidmar Mandič

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Ma js znam tko okvirno, nekatere izjeme, tiste ki so bolj v uporabi ja, ma ne vseh, ker je preveč 🙈 Tudi meni se zdi, da je veliko primerov in upam da nas bodo usmerjali. Je res dosti informacij.
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

ojla

Jaz imam za vami izpit, ampak ker se na moj datum ni nihče javil, se lahko s katero od vas slišim in nekaj vprašanj predebatiramo? Sem pa za gimnazije.
 
Eno izmed pogostejših vprašanj je tudi: Razloži otrokovo pravico do zasebnosti. Kako se ta kaže v šoli? Vem vse kar je, ampak kako bi to res dobro razložili? Predvsem ta drugi del. Sama razmišljam, da učitelj ne sme drezati, spraševati po starših, po odnosih, ki jih ima, če o tem ne želi govoriti. Prav tako, da ga ne žalimo, ne poslošujemo njegovo znanje glede na družinski status ...
 
Tako ja, + to da se od njih zahteva samo potrebne dokumente, ki so nujni za izvajanje VIZ procesa in da se morejo vsi pridobljeni dokumenti (družinske anamneze, odlocbe...) hraniti primerno in imajo do njih dostop samo pooblaščene osebe. Pomoje :)
 
Živjo, me zanima še, če si je katera izpisala pomembne spremembe c zakonodaji v zadnjem času, ki b8 jih bilo fajn vedet? In bi bila pripravljena deliti zapiske :)
 
Iz glave:
1. Sprememba pri svetu zavoda (3 predstavniki ustanovitelja, 3 predstavniki zaposlenih, 3 predstavniki staršev).
2. Sprememba pri ocenjevanju: število ocen. Manj kot dve uri na teden: iz 2 na 1
Dve uri na teden: iz 3 na 2.
Več kot dve uri: iz 6 na 3 (seveda je lahko vseeno več).
3. Financiranje zasebnih šol. Obvezni program je 100 %, razširjeni/dodatni pa 85 % *sprememba poletje 2021*

Drugih zadev nisem "odkrila". Če je še kaj, se priporočam. 😀
 
Imam še jaz vprašanje.
Avtonomija šolskega prostora. V zapiskih je govora samo o tem, da se v soli naj ne bi izvajale politične dejavnosti in konfesionalne. Potem piše, da se lahko konfesionalne aktivnosti izvajajo v šoli z dovoljenjem ravnatelja in ministra. V izjemnih primerih pa, ce v lokalni skupnosti ni primernega prostora, ali ce ne moti vzg.-izob.dela.
Nato je govor o uradnih osebah, tudi te rabijo dovoljenje ravnatelja. Razen, ce je treba komu resiti zivljenje zaradi ogrozanja. Ali pa če je oseba pooblašcena z zakonom.

Je tukaj še kaj nujnega za povedati? To vprašanje se res velikokrat ponovi. 😄
 
Imam še jaz vprašanje.
Avtonomija šolskega prostora. V zapiskih je govora samo o tem, da se v soli naj ne bi izvajale politične dejavnosti in konfesionalne. Potem piše, da se lahko konfesionalne aktivnosti izvajajo v šoli z dovoljenjem ravnatelja in ministra. V izjemnih primerih pa, ce v lokalni skupnosti ni primernega prostora, ali ce ne moti vzg.-izob.dela.
Nato je govor o uradnih osebah, tudi te rabijo dovoljenje ravnatelja. Razen, ce je treba komu resiti zivljenje zaradi ogrozanja. Ali pa če je oseba pooblašcena z zakonom.

Je tukaj še kaj nujnega za povedati? To vprašanje se res velikokrat ponovi. 😄
Meni se zdi to kar si povedala čisto ok. Js bi povedala samo to, ker to piše :)
 
+če bi se katera še slišala jutri preko zooma alj česa podobnega sem za, da predebatiramo še kaka taka vprašanja, ki nam ne ravno grejo :)
 
Jaz imam tudi v torek - šele ob 17h. Tiste, ki imate prej, prosim javite, če bo kakšna sprememba ocenjevalcev.

Srečno!
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Leta 2022 je bilo za raziskovalno-razvojno dejavnost (RRD) namenjenih 1 milijarda in 195...
Odgovori
0
Ogledi
47
  • Članek
Število pedagoških honorarnih delavcev na visokošolskih zavodih je bilo v opazovanem študijskem...
Odgovori
0
Ogledi
102
  • Članek
SURS je v sodelovanju z institucijama, pooblaščenima za izvajanje dejavnosti slovenske državne...
Odgovori
0
Ogledi
198
  • Članek
Tako med priseljenimi kot med odseljenimi v prejšnjem letu je bilo terciarno izobraženih manj...
Odgovori
0
Ogledi
164
  • Članek
Leto 2023 označuje polovico poti, predvidene za uresničevanje ciljev trajnostnega razvoja...
Odgovori
0
Ogledi
112
  • Članek
Celotni izdatki za formalno izobraževanje so znašali 3.511 milijonov EUR ali 6,15 % BDP. 92,4 %...
Odgovori
0
Ogledi
163
  • Članek
Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in Pedagoški inštitut sta na skupni novinarski...
Odgovori
0
Ogledi
196

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu