25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Trenutno berete:
25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
5. apr 2012
Prispevki
10
Področje v šolstvu: DSP, Osnovna šola

Izpraševalci
  • USTAVA: Tomaž Rozman
  • ZAKONODAJA: Vanja Mavri
  • SLOVENŠČINA: Miran Štempihar
Sporočilo: Če ima kdo kakšne info, bi bila vesela. Zdaj pa šibam raziskovat forum.

Lep pozdrav,

Alenka
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

LEP POZDRAV!

Jaz sem danes dobila enako komisijo in datum, tako da se tudi sama priporočam za kakršnokoli uporabno informacijo!

LP

TTamy
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Se pridružujem... Alenka KM, tudi jaz sem področje DSP, tako da lahko kaj pokomentirava :).

LP
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Ampak jaz imam ga. Mavri za ustavo in g. Rozmana za zakonodajo.
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Pri meni je Rozman predsednik, pa pri tebi? Kdaj pa imata - ob kateri uri?
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Enako pri meni. Jaz imam ob 15. 30. Ti?
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Ja pri meni je tudi Rozman predsednik in tudi jaz imam ob 15:30. Kako to, da imava ob isti uri?
Kako vam gre učenje, a že vse znate? :)
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Jaz imam 16:30. Učenje gre tko-tko, nimam še občutka koliko znam. Koliko dopusta boste dobile, ste že vprašale?
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Jaz 5 dni. Drugače je pa kar veliko vsega ja. Jaz slovenščine še nisem šla skozi. Pa tudi pri zakonodaji se še malo lovim ... Saj imamo še nekaj časa ;). Verjetno nas je več na isto uro in nas potem razporedijo, predvidevam...
LP
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Uf, jaz sem dobila samo 1 dan (sredo, ko je izpit), bom naslednji teden verjetno prosila še za 1. Ni kaj nič pri volji, da bi mi ga dala več ... Pa še tastari pravijo, da je ena "zahtevala" več dni, pa ji potem niso podaljaši ... saj verjetno so to samo govorice ampak vseeno ne bi riskirala (tu sem šele od septembra).

Drugače sem pa jaz že prišla enkrat skozi (malo mi je še zakonodaje ostalo), ampak to še ni to. Se bo treba še naučit podrobnosti.
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Uh, potem pa so pri vas res strogi :). Jaz niti nisem točno prosila za koliko dni, pa je ravnateljica brez problema odobrila. Drugače sem pa tudi od septembra na šoli. Ja, jaz sem tudi vse razen slovenščine prišla skozi, ampak te zakonodaje je toliko podrobnosti, da itak moraš iti po moje kakšne trikrat skozi, pa tudi ustavo. Jaz sem ustavo prišla dvakrat skozi in zdaj res lahko že rečem da jo vem. Ostalo bo pa še treba. Kaj se boš pri opp najbolj učila? Zakon o usmerjanju ne? Kaj pa izobraževanje na domu za opp in ostale pravilnike, boš dajala poseben poudarek? Jaz sem samo prebrala skozi. Fajn se uči :). LP
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Ja punce, tega je toliko, da se ti kar meša :( jaz sem dobila 7 dni, saj nam po zakonu baje pripada 7 dni študijskega dopusta, tako da bi vam morali odobriti, so pa res strogi...

Mene je najbolj strah zakonodaje, pa tudi jaz nevem kolikšen poudarek dati čemu...najbrž res ZAKON O USMERJANJU, pa še mal pravilnikov in OSNOVNA ŠOLA ter ZOFI. A se bosta ve učile tudi vrtce in drugo zakonodajo, kar ni naše področje?

Ali ve katera odgovor na vprašanja:
1) KATERO DOKUMENTACIJO IMA SVETOVALNI DELAVEC NA ŠOLI?

2) UGOVOR NA OCENO NA VSEH STOPNJAH-nekaj takega (TOREJ NE SAMO NA KONČNO OCENO)?
Ker jaz sem odgovor v zakonu našla samo ugovor na končno oceno, tako da nevem...

HVALA IN LEPO SE UČTE!
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Ja, tudi meni je zakonodaja najtežja. Ne, posebej se drugih področij ne bom učila, nekatera se tako prekrivajo z OŠ.

1) Svetovalni delavec ima zbirko podatkov o učencih, vpisanih v osnovno šolo in njihovih staršev; zbirko podatkov o učencih, ki potrebujejo pomoč oziroma svetovanje (osebne mape), podatke o postopkih strokovne pomoči oziroma svetovanja, dokumentacijo v zvezi s postopkom usmerjanja učenca s pp; strokovna mnenja drugih inštitucij; ponekod imajo svetovalni delavci tudi individualizirane programe, če ni drugega kadra za to področje.

2) Nam so na izobraževanju rekli, da medletnega ugovora na oceno ni, da je samo končni ugovor, tako da ne vem...

Zdaj imam pa še jaz eno vprašanje. Kaj vse je potrebno povedati pri mejnikih slovenskega knjižnega jezika? Do kod? Vse do Prešerna in še naprej ali samo začetke (glavne dogodke in predstavnike)?

Kolikor sem brala, je naša komisija precej stroga? Zato me je že kar malo strah, ampak upajmo, da to ni res ;). Tudi slovenščine je kar precej, sem mislila, da bo šlo hitreje skozi :).

LP
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Uporabnik TTamy je napisal:
jaz sem dobila 7 dni, saj nam po zakonu baje pripada 7 dni študijskega dopusta, tako da bi vam morali odobriti, so pa res strogi...

Tukaj ne gre za to, da so strogi. 7 dni vam pripada po zakonu! Je pa res, da to marsikateri ravnatelj izkorišča, saj so vsi, ki še nimajo opravljenega strokovnega izpita, zaposleni za določen čas. Dalje, mislim, da ne rabim pisati :)

Zgolj nasvet v bodoče. Vztrajajte pri svojih pravicah, ki so določene z zakonom. Samo upamo lahko, da jih ne bo čedalje manj.
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

HVALA ZA ODGOVOR!

jah za mejnike tudi jaz nebi vedela, mislim pa da glavne dogodke in predstavnike, morda pa res do Prešerna, hmmm...
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Mladi učitelj, hvala za odgovor. Se strinjam in bom prosila še za 2 dni - pon, tor in sreda - dan izpita. Bolj se učim, bolj ugotavljam da je še veliko česar ne znam.

Ali je res, da se je ustava so zdaj spremenila 7krat? Ali ste si pogledale nova ministrstva in ministre? Kaj se vam zdi trnutno najbolj aktualno pri zakonodaji, kar bi nas utehgnili vprašati?

Lp
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Ja, res se je, šestkrat je bila spremenjena, enkrat dopolnjena. Ja, jaz sem si pogledala preimenovanja in zdajšnje ministre, poznam jih bolj kot kdajkoli :D. Jaz mislim, da bo zdaj aktualna tema postopek za spremembo ustave :). Pa tudi kolikor sem gledala, je vedno eno izmed vprašanj o otrokovih pravicah.
Tudi meni se zdi, da moje znanje še ni popolnoma poglobljeno, predvsem kar se zakonodaje tiče... Ampak, imamo še en teden, predvsem v času dopusta še na polno.
Pozdrav.
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Zakonodaja bo mogoče kaj o stavki, kaj mislite? A delate vi samo na šoli? A se boste potemtakem učile samo ZOFI OSPP IN OŠ, kar se zakonodaje tiče, ker g. Rozman ima med svojimi vprašanji veliko vprašanj o vrtcu... pa nevem ali bi se učila še vrtec ali ne, ker je že itak vsega preveč pa take podrobnosti, da je jooooooj :(
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Datum izpita: 3. apr 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
204
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 13. jul 2023 Ura izpita: 16.45 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
2
Ogledi
1.723
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 21. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
1.239
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 21. jun 2023 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
712

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu