25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Trenutno berete:
25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Dekleta, kako ste kaj danes ... še 3 dni!!!! Zanima me, kaj se učite pri slovenščini - kaj se vam zdi najpomembneje (poleg mejnikov)?


Želim vsem nam veliiiiiko motivacije in hitrega učenja :)

Lp,

Alenka

p.s. Jutri delam samo 4 šolske ure, torek in sredo sem dobila prosto!
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Pozdravljena, pri slovenščini sem jaz dala poudarek še pedagoškemu govoru (odnosni spoznavni), slušnim in vidnim prvinam govora, zvrstem jezika, ločilom (stičnost, nestičnost) in glasovom SKJ. Zanima me, če si dala velik poudarek pravilnikom za učence s PP (DSP, izobraževanje na domu, normativi)? ZUOPP si se naučila nov ali stari?

No super, boš videla kako je fajn, ko se samo učiš :). Čeprav imaš potem tudi že vsega čez glavo, jaz že samo komaj čakam, da mine...

LP
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Izobraževanje na domu sem si samo 1krat prebrala; poudarek sem dala ciljem (in načelom), ocenjevanju, vrstam programov, odločba, IP, postopek usmerjanja ... Stari/novi? tisti, ki sem ga dobila - so že vpisane spremembe (komisija čim prej izda odločbo - ne več 90 dni). A je kaj takšnega, kar sem pozabila? Bilo bi super, če me spomniš!
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Nov zakon, ki začne veljati s 1. septembrom 2012 - vključuje tudi svetovalno storitev, lahko se izda začasna odločba (za pol leta), med skupine prišteva tudi otroke z avtističnimi motnjami... To sem mislila. Predvidevam da je fajn, če vemo, kaj novega bo zakon prinesel... Ti znaš zelo podrobno našteti cilje in načela (točno po alinejah)? Tega naštevanja je toliko, da se mi zdi, da sem že vse pomešala :). Alenka, ti si specialna pedagoginja ali pedagoginja? Sem že pozabila.
Pozdrav
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

He he he nisi pozabila, nisem povedala! Pedagogonja, na magisteriju SRP. Uf ja, to tudi vem, samo ne bi se vse spomnila (hvala!). Ja, cilje (bom) znala po alinejah - si rišem miselne vzorce, pa potem po asociacijah se učim. Je pa res veliko ja --- že npr. cilji OŠ po ZUOPP pa ZoOŠ - zeloooo podobno - u bistvu enako - se moraš samo odločit, katere se boš naučil pomoje, pa malo z glavo in s svojimi besedami.

Mene najbolj tale SLO matra ... uf, misliš da itak vse veš, pa potem berem in berem in nič ne vem ....
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Ja, jaz tudi že samo komaj čakam, da mine...meni se že meša, tega je toliko, pa nevem več niti kaj bi se učila, čemu bi še poleg tega kar ste naštele dala poudarek, ker res nikoli ne veš kaj te bojo vprašali.
No lepo se učte še ta dva dni, pa se vidimo v sredo :)
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Ja, se strinjam. Preveč je vsega, da bi čisto vse znal stoodstotno. Mislim, da je precej odvisno od sreče pri vprašanjih. Jaz grem zdaj še enkrat skozi in treniram ta naštevanja, čeprav itak ne vem točno na pamet, in potem ko se mi zdi, da že vem, ob ponovnem naštevanju več ne vem :)... Na koncu pa res lahko dobiš nekaj, kar si površno pogledal.

Zanima me, če ste si podrobno pogledale zakone in pravilnike, ki urejajo delovna razmerja, napredovanja...? Jaz sem jih bolj na hitro, čeprav vidim, da se včasih pojavljajo vprašanja.

LP
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Razmišljam takole: kot praviš, vsega ne moreš znat - torej ni treba znat za 5! Za 3 ali 4 pa že znamo ;) Marsikaj sem si pogledala na hitro, če pa res česa ne bom znala bom pa rekla, da točno vem kje pogledati, ko bom v službi to rabila ... ?
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Imaš prav ja :). Ja, res se je pa treba takoj znajti, ker baje ni v redu, če si tiho :). Bo že :).
lp
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

HEJ!
Malo sta mi v tolažbo, ker vsega rez ne moremo znati, mislim pa da je tudi neja če vsaj vemo kje pogledati.
Drugače imam pa tudi jaz izpit na isti dan, na področju predšolska vzgoja.
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Ja jaz sem tudi dosti stvari na hitro in površno obdelala, ker enostavno ni časa za vse...

Zanima me, če katera ve, ali je NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA NA PRILAGOJENEM PROGRAMU Z NIŽJIM IZOB STAND. PROSTOVOLJNO KONEC DRUGE IN KONEC TRETJE TRIJADE ALI GA KONEC DRUGE TRIJADE SPLOH NI IN JE PROSTOVOLJNO SAMO NA KONCU TRETJE TRIJADE?

HVALA :)
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Zasledila sem , da se je spremenil Zakon o izobraževanju učencev s pp na domu in Pravilnik o nacionalnem preverjanju znanja, pa ne najdem najnovejših predpisov, ve katera kaj več? Sem rahlo zmedena zdaj.

LP
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

v novem zakonu o osnovni šoli, ki naj bi začel veljati s prvim sept. 2012 sem prebrala, da bo npz na redni osnovni šoli OBVEZEN KONEC 3., 6. IN 8. RAZREDA IN DA BO KONEC 9. RAZREDA PROSTOVOLJNO.

ZA NIŽJI PA SEM V PRAVILNIKU O OTROCIH S PP IZOBRAŽEVANJE NA DOMU IZ LETA 2009 ZASLEDILA, DA JE PROSTOVOLJNO KONEC 6 IN KONEC 9, TAKO DA NEVEM, TO JE TO, ČE IMA KATERA DRUGE INFORMACIJE NAJ LEPO PROSIM NAPIŠE. z 2012, ko začne veljati novi pravilnik o izobr na domu, pa velja za nižji konec 6. in konec 8. PROSTOVOLJNO (IZVEDE ŠOLA OZ ZAVOD).
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

Vrašanja današnjega izpita:

USTAVA:.
Kako je opredeljena Slovenija v ustavi, kaj pomeni, da je demokratična, pravna in socialna država.
Našteti organe EU.
Nič drugega :)

ZAKONODAJA:
Postopek imenovanja ravnatelja.
Svet šole (opis in naloge=.
Šolska dokumentacija (samo našteti).
Nič iz zakonodaje za opp.

SLOVENŠČINA
Posrednost in neposrednost govorjenega.
Stičnost in nestičnost ločil.
Slovenščina kot državni, uradni jezik.
 
Odg: 25. 4. 2012 - Rozman, Mavri, Štempihar

VPRAŠANJA VČERAJŠNJEGA IZPITA:

USTAVA, MAVRI:
Kaj piše v ustavi glede slovenščine, kot uradni jezik in kateri je še uradni jezik v Slo? Kje je še slovenščina uradni jezik in od kdaj? (v EU je odgovor)
Kateri organi sestavljajo zakonodajno vejo oblasti?
Kdo sestavlja DRŽAVNI SVET IN KOLIKO JIH JE?
SVET EU! Me je kar ustavila in smo končali.

PRIJAZNA GOSPA, ČE SE TI ZATAKNE, POMAGA S PODVPRAŠANJI!

ZAKONODAJA, ROZMAN:
Strokovni organi, naštej in kaj imajo skupnega PROGRAMSKI UČITELJSKI ZBOR IN STROKOVNI AKTIVI?
(Hotel je slišat OCENJEVANJE)
Zakaj je sploh ustanovljen programski učiteljski zbor?
(Jaz sem rekla, da zato ker lahko o neki stvari vsi glasujejo, debatirajo, imajo vsi besedo, pa je on malo popravu, da torej poteka vse po neki VERTIKALI, čez celo.
Kako se pripravljam na svoje delo?In ali je sprotna učna priprava predpisana?Ali lahko letno učno pripravo napišem skupaj s sodelavci?
Naštej osebe s pp! Me je kar ustavil in smo končali.

ZELO PRIJAZEN GOSPOD, TUDI POMAGA, ČE SE TI KAJ ZATAKNE!

SLOVENŠČINA, ŠTEMPIHAR:
Zgodovina slovenskega jezika, 16. stol! Zakaj je Dalmatin pomemben? Kdo je izumil pisavo Bohoričico? V katerem jeziku so napisane Zimske urice od bohoriča in kaj to je?
Naštej zvočne prvine govora in opiši! Bolj podrobno intonacijo! Katera ločila zaznamujejo intonacijo? VEJICA.
Kdaj je v vprašalnem stavku padajoča intonacija in kdaj rastoča? RASTOČA JE TAKRAT, KO JE ODGOVOR NA STAVEK PRITRDILEN.
Sklanjanje MOŠKIH IN ŽENSKIH PRIIMKOV!ALI JE KAKŠNA IZJEMA PRI ŽENSKIH? DA, SKLANJAJO SE SAMO, ČE SE KONČAJO NA ČRKO A!

NI PREVEČ PRIJAZEN, AMPAK TUDI MAL POMAGA, ČE SE TI ZATAKNE!

ZELO SEM VESELA, DA SEM SE TEGA REŠILA! NI TAKO GROZNO KOT SE TI NAJPREJ ZDI, KO MORAŠ NA IZPIT! ČE VIDIJO, DA SI SE UČIL, NI NOBENEGA PROBLEMA, AMPAK NEKAJ PA VSEENO MORAŠ ZNAT!

VELIKO SREČE TISTIM, KI JIH TO ŠE ČAKA, PA KAR VZTRAJNO IN NE OBUPAT, ČE SMO VSI DALI TO ČEZ, BOSTE PA ŠE VI! ;)

LP
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Datum izpita: 3. apr 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
203
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 13. jul 2023 Ura izpita: 16.45 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
2
Ogledi
1.723
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 21. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
1.239
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 21. jun 2023 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
712

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu