24. nov 2014 ob 16.00 - Brank, Bonelli, Križnar

Trenutno berete:
24. nov 2014 ob 16.00 - Brank, Bonelli, Križnar

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
6. jan 2013
Prispevki
20
Datum izpita: 24. nov 2014
Ura izpita: 16.00

Področje v šolstvu: Osnovna šola
Strokovni naziv: profesor razrednega pouka

Izpraševalec za zakonodajo: Brank
Izpraševalec za ustavo: Bonelli
Izpraševalec za slovenščino: Križnar

Prijava poslana dne 22. okt 2014
Potrditev prijave dne:
Obvestilo o izpitu dne: 7. nov 2014

Dodatno sporočilo:
Živijo, ali je med vami še kak kanditat za ta dan? Da si izmenjamo mnenja, znanje :) Mene že daje velika trema :) Upam, da se kaj oglasite ;) lp in srečno ...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Po izpitu vprašanja objavite tukaj: OBJAVA izpitnih vprašanj

Skupna izpitna vprašanja in po izpraševalcih najdete tukaj:
Uporabite tudi forumski iskalnik (Kako deluje iskalnik?)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Zdravo!

Jaz imam strokovnega na isti dan, isto uro in s to komisijo. Misliš, da je kakšna napaka?
Tudi mene malo daje trema...se pospešeno učim, kar pa je ob polnem urniku kar pestro.. ;)
 
Zivijo,

tako torej, ne vem, verjetno je napaka, ne moreva biti obe hkrati notri :) Po eni strani bi poklicala, da se pozanimava, ce je vse prav, da ne bo kaksnih komplikacij (prelozitev), po drugi strani pa imava vabilo, kjer nama tako pise, oni ze vedo.

Ja, sej ravno to, tega je ogromno ob svojih obveznostih, ampak moramo v napad in upati na sreco, da bo uspelo. Mene je najbolj strah zakonodaje, teh zakonov, pravilnikov, ki se spreminjajo, upam, da se ne ucim po kaksnih starejsih verzijah. Drugace kako se pa ti ucis?

Sem vesela, da se je vsaj nekdo oglasil:) ceprav sva zdaj ugotovili, da bova kar obe hkrati vstopili pred komisijo:D
 
Jaz sem začela z zakonodajo. Sem dobila ene zapiske, ki sicer niso najnovejši..vendar je nekaj popravkov že notri. Za zakonodajo imaš sicer tukaj na Mladi učitelj ene novejše zapiske iz NOV 2014..okoli 200 strani je. Jaz bom ob drugem branju šla čez te novejše zapiske, da mi kaj ne uide :D

Sicer pa SLJ upam, da mi ne bo vzela preveč časa, saj bi morala biti bolj ali manj ponovitev vsega, kar smo delali že vsa leta šolanja in potem na faksu..

Ustave je pa mene najbolj strah :sick:

Ah, jaz ne bi nič klicala in se zanimala..če imava obe datum, naju bodo že sprejeli ;)
 
Tudi jaz se zahvaljujem za pojasnilo :)

Katero področje pa opravljaš? Jaz osnovno šolo. Ja, ustava je tudi meni zahtevna, ker nismo pač iz tega področja (razna državna poimenovanja, organi, volitve, mandati ...), upam, da ne gredo v podrobnosti, ampak v osnove poznavanja ustave.

Srečno in uspešno učenje, če pa je še kakšno vprašanje, se oglasimo;)
 
Ja, tudi jaz sem OŠ.
Enako, uspešno učenje želim tudi tebi. Če ne prej, kakšno rečeva še v ponedeljek na Ministrstvu ;) hihi
 
No, pa se že oglašam:) Bi te samo vprašala glede zakonodaje, če veš, katere spremembe zakonov, pravilnikov so trenutno najnovejše. Na primer, mislim, da je zdaj novost o uvajanju tujega jezika (2. razred??; ne vem, nekaj takega). Skratka najnovejše novosti, če mogoče poznaš, če bi nas komisija spraševala kaj o tem ;)

Upam, da gre učenje oz. finiširanje pred ciljem ;)
 
Ah, kakšno finiširanje :LOL: Trenutno se ubadam s slovenščino...
Na pamet ti vseh novosti ne znam naštet, je pa prišlo do spremembe za TJA..letos, se pravi 2014/15 se prvič poskusno uvaja, 2015/16 se bo še eno leto poskusno uvajala, 2016/17 pa bo v vseh šolah. Začne se pa z 2. razredom ja. V 1. bo (se mi zdi) na voljo kot neobvezni izbirni predmet?? Ampak za tole zadnje pa reees nisem sigurna.

Preglej še novosti kar se sveta šole tiče in teh stvari...mislim, da je bila tam tudi neka sprememba.

Aja in ne pozabi, da je opisno ocenjevanje samo še v 1. in 2. razredu. V 3. razredu je že številčno. Končnega uspeha pa ni več...so samo še zaključene ocene pri posameznih predmetih.
 
Ja, lahko si poiščeš ustrezne zakone na internetu..samo pogledaš v katerem zakonu bi moralo biti to napisano, pa vtipkaš v strica googla..tako sem jaz naprimer pregledala Zakon o normativih in standardih v OŠ, ker sem želela preveriti, če je v mojih zapiskih vse točno..

Srečno! ;)
 
Aja, meni je slovenščina tudi pobrala veliko časa, sem mislila, da bo hitreje, ma je toliko podrobnosti ... Bomo že ;-)
 
Ja, sploh ne govori ... pa imam ogromno stvari že v glavi od slovenščine, saj veš, ene in iste stvari smo se učili od začetka OŠ pa do konca faksa ... ampak ko vidim pred sabo cilj iz kataloga znanja, pa kar ne vem, kaj točno bi povedala..delam trenutno na tem :)

Se še kaj tipkava :)

LP
 
Zdravo!

Si mogoče kje zasledila izpitna vprašanja? Na tem forumu sem našla vprašanja samo za Bonellijevo..
 
Oj,

vprašanja izpraševalcev dobiš tako, da pod tem zavihkom, kjer si piševa, poglej na vrh (tam ko piše datum prijave in vse tiste reči), pol spodaj piše: skupna vprašanja - klikneš področje, npr. slovenščina in se ti bodo prikazali izpraševalci, najina je Križnar; isto narediš pri ustavi in zakonodaji. Ja, od Bonelli je veliko vprašanj, za Brank pa kot sem gledala so bolj vprašanja za vrtec (vzgojitelja). Upam, da sem te usmerila, če ne pa se kontaktiramo ;-) čas tako gre hitroooo :-D joj, moram malo pojamrat :) trema dela svoje, hehe....
 
Super, sem našla, hvala! :)
A tebe tudi stiska? Jaz sem en trenutek čisto samozavestna in si rečem, saj mi gre dobro, imam še 5 dni...naslednji trenutek me pa panika zgrabi, kako mi bo vse ostalo v glavi v tem času o_O

Sem malo brala po forumih, približno enako se vse počutimo pred izpitom..na koncu pa večina naredi. (y)
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Inspiring ERA! je nov mednarodni projekt v okviru programa Obzorje Evropa, ki bo podpiral in...
Odgovori
0
Ogledi
162
  • Članek
V petek, 1. decembra 2023, so na Pedagoški fakulteti Univerze na Primorskem (UP PEF) potekali...
Odgovori
0
Ogledi
194
  • Članek
V Južni Koreji so sprejeli zakon za boljšo zaščito učiteljev pred zlonamernimi pritožbami...
Odgovori
0
Ogledi
573
  • Vprašanje
Po novem pravilniku napredovanja me zanima, ali se mi šteje delovna doba, ko sem v šoli...
Odgovori
0
Ogledi
1.091
  • Članek
9. 5. 2023 se je uradno začelo Evropsko leto spretnosti, s katerim želi Evropska komisija...
Odgovori
0
Ogledi
177
Datum izpita: 10. apr 2024 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
3
Ogledi
236
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
279

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu