24. 1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

Trenutno berete:
24. 1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Re: 24.1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

mam isti datum sam drugo komisijo...D. Cankar, R. Marolt, M. Naprudnik Praunseis...
a je kdo že mel koga iz te komisije???
 
Re: 24.1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

Uporabnik vrtec1 je napisal:
mam isti datum sam drugo komisijo...D. Cankar, R. Marolt, M. Naprudnik Praunseis...
a je kdo že mel koga iz te komisije???

Prosil bi vas, da vpišete svojo komisijo pod novo temo. Tako boste lahko hitreje našli "sotrpina" :)

JC_ThankYou.gif
 
Re: 24.1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

Zdravo punce,

tudi jaz mam to komisijo, in sicer ob pol štirih. Kolikor sem brala po forumu, je komisija baje kar ok, sploh novak kolenko. no, ampak ne mormo se preveč zanašat na to JC_thinking.gif JC_pray.gif

koliko ste kaj daleč s snovjo?

lp, Katja
 
Re: 24.1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

O super :)

Jaz imam tudi uro ob 15.30, pa upam da bo čimprej fraj :)

S snovjo nisem še lih najbolj daleč... Delam pa za vzgojitelja v zavodu, kaj pa vidve?

Lp, T.
 
Re: 24.1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

Babnce, to pomeni da imamo vse tri ob enaki uri....se bomo živčno načakale ;(((

Jaz se ravnokar mučim z ustavo....joj, do takrat mi bo šlo že vse iz glave :(((

Sem pa specialka, zato je moje področje: posebne potrebe!!!!!!

Veliko volje želim in vidimo se ... kmalu!!!*****
 
Re: 24.1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

aa jaz sem tudi za posebne potrebe, sicer sem pedagoginja in imam dsp na oš.

no veliko sreče, itak da bomo naredile ;) da bomo lahko šle mirno na počitnice v feb happy0064.gif

uf sem optimistka :)
 
Re: 24.1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

No, tudi jaz imam to komisijo in datum, ura pa je 16.30... Tako da boste že vse mem, ko bom jaz šele prišel... :(
Sem pa vzgojitelj v dijaškem domu. Sem čakal pol leta na ta datum, so mi kr neki zavlačeval.

Uglavnem, a kaj poznate komisijo? Jaz (še) ne...
Če kaj izveste, se priporočam, drugače pa veliko sreče pri učenju!
Hvala!
lp,lp

p.s. A se dobili kaj izrednega dopusta za učenje? Po kolektivni nam pripada 7 dni, no meni bodo stežka dali 1 dan...
 
Re: 24.1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

Pripada že, ampak to ravnatelji kar ne radi odobrijo. Lahko seveda zahtevate, ampak naslednje leto vam zna služba viseti na nitki. Žal, sistem je nepravičen... Tudi za diplomo pripada lepo število dni. Lahko povem iz lastnih izkušenj, da sem komaj uspel dobiti 2 dni, pa še to je drug dan bil na dan diplome.

Ko boste enkrat zaposleni za nedoločen čas, pa le glejte, da se ne pustite tako izkoriščati. Takrat lahko ravnatelju mirno pokažete rtfm.gif

good2.gif
 
Re: 24.1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

ja pripada ti 7 delovnih dni. meni so odobrili brez problema, na naši šoli je to nekako samoumevno... glede na to da tako določa tudi zakon, ne bi nihče smel omejevat te pravice!! rtfm.gif Laie_13.gif
 
Re: 24.1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

Uporabnik onlyme.katja je napisal:
ja pripada ti 7 delovnih dni. meni so odobrili brez problema, na naši šoli je to nekako samoumevno... glede na to da tako določa tudi zakon, ne bi nihče smel omejevat te pravice!! rtfm.gif Laie_13.gif

Se strinjam, a žal je v praksi velikokrat drugače. Me veseli, da pri vas ni tako! Še bolj pa sem vesel, da slišim tudi pozitivne stvari s strani vodstev šol. Kar preveč je tega pesimizma v zadnjem času...

Sam imam namreč bistveno slabše izkušnje, pa ne samo glede dopusta za strokovni izpit ali diplomo, tudi pri vseh ostalih "ugodnostih", ki nam pripadajo. Za vsako stvar se je potrebno boriti. Težko je potem mirno delati in s dobro počutiti na delovnem mestu. No, sedaj sem se že nekako sprijaznil oz. bolj uredil zadevo. Enkrat se je potrebno postaviti zase, mi pa ni vseeno, ko gledam novopečene učitelje, ki jih ravnatelji izkoriščajo in, po domače, perejo možgane.
 
Re: 24.1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

Uporabnik Mladi učitelj je napisal:
Uporabnik onlyme.katja je napisal:
ja pripada ti 7 delovnih dni. meni so odobrili brez problema, na naši šoli je to nekako samoumevno... glede na to da tako določa tudi zakon, ne bi nihče smel omejevat te pravice!! rtfm.gif Laie_13.gif

Se strinjam, a žal je v praksi velikokrat drugače. Me veseli, da pri vas ni tako! Še bolj pa sem vesel, da slišim tudi pozitivne stvari s strani vodstev šol. Kar preveč je tega pesimizma v zadnjem času...

Sam imam namreč bistveno slabše izkušnje, pa ne samo glede dopusta za strokovni izpit ali diplomo, tudi pri vseh ostalih "ugodnostih", ki nam pripadajo. Za vsako stvar se je potrebno boriti. Težko je potem mirno delati in s dobro počutiti na delovnem mestu. No, sedaj sem se že nekako sprijaznil oz. bolj uredil zadevo. Enkrat se je potrebno postaviti zase, mi pa ni vseeno, ko gledam novopečene učitelje, ki jih ravnatelji izkoriščajo in, po domače, perejo možgane.

Zelo je odvisno od šole, beri: od ravnatelja! Na prejšnji šoli nič od nič, tudi za diplomo NIČ, na sedanji pa za SI normalno 7 dni.
Hočem reči, da so dobre šole in ni jih malo, le poiskat jih je treba in ne jokat nad svojo nesrečo. Le pogumno!
Laie_91A.gif
 
Re: 24.1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

Pozdravljeni vsi sotrpini!!!!

Ga. Mihaela Novak Kolenko je na izpitih zastavila tudi vprašanje: Novosti Zakona OŠ??????

Kaj bi vi navedli kot novosti??????

Lp, Petra
 
Re: 24.1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

jaz sem zvedla da so s 5.1.2011 začeli veljati nekateri novi zakoni na področju šolstva in predšolske vzgoje. verjetno je mislila to.
jaz dobim nove zakone šele v torek tako da ti zaenkrat ne morem bolj pomagat.

lp
 
Re: 24.1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

joj jaz imam izpit ta čet., pa nič kaj ne vem o tem dopolnjenem ali novem zakonu o ZOsn...
vem samo to da se pripravlja nova "bela knjiga" in da je predvideno, da bi se tuj jezik začeli učiti šele v drugem razredu in ne v prvem tako kot je zdaj poskusno z integracijo prvega tujega jezika že v prvi razred.
potem vem, da naj bi se prestrukturiral obvezni in neobvezni del. samo ne vem točno kako.
pa da naj bi bil drugi tuj jezik za učence od 7.-9. razreda obvezen.

če kdo še kaj drugega ve, naj mi prosim JC_pray.gif čimprej javi, ker brskam po netu, pa nič pametnega ne najdem JC_thinking.gif
 
Re: 24.1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

js bom danes dobila te popravke zakonov pa bom mal preletela kaj piše za OŠ.
js sicer delam za pomočnico vzgojiteljice. zakone pa smo v vrtec dobil okoli 10.1.. če že delaš na šoli vpraši tam za zakone k jih morjo met. danes al pa jutri ti pa sporočim če bom najdla kaj novega.

lp
 
Re: 24.1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

Zdravo,

a ste mogoče že kaj izvedele o novostih zakona o oš?

Jaz sem pri brskanju našla tole, mogoče so mišljene splošne spremembe ... ???:

Zakon o osnovni šoli (sprejet leta 1996) prinaša precej sprememb, osrednja novost zakona pa je uvedba devetletne osnovne šole. Devetletka, v katero bodo vstopali otroci s šestim letom starosti in bo trajala do njihovega 15. leta, je postala obvezna v šolskem letu 2003/2004, dvainštirideset osnovnih šol pa je začelo izvajati program devetletne osnovne šole že v šolskem letu 1999/2000.

Spremembe in novosti terjajo veliko znanja, ki ga bodo učitelji lahko pridobili v sistemu stalnega strokovnega izobraževanja in izpopolnjevanja. Spremembe, ki jih prinaša prenova osnovne šole, bodo korenito posegle v naš vsakdanjik, zato jih je bilo potrebno načrtovati in že pred letom 2003/2004 zagotoviti kadrovske in prostorske možnosti za kakovostno delo v novi devetletki. V tej smeri smo že do tedaj veliko postorili in se niti malo ne bojimo navedenih sprememb in drugačnosti v prihajajoči osnovni šoli.
Nova devetletka med drugim prinaša več sprememb:

* ob učiteljici v 1. razredu enakovredno sodeluje v vzgojno-izobraževalnem delu še vzgojiteljica (v okviru dogovorjenih normativov), učiteljica in vzgojiteljica delo opravljata po načelih timskega dela, skupaj načrtujeta in opredeljujeta, katero področje katera koordinira, interakcija v razredu pa je prepuščena obema;
* ista učiteljica praviloma spremlja učence skozi celotno prvo triado (1., 2. in 3. razred);
* znanje učencev se v celotnem prvem vzgojno-izobraževalnem obdobju ocenjuje opisno;
* v nove učne načrte so vgrajene različne metode in oblike poučevanja, ki bodo naredile pouk bolj raznolik in zanimiv, hkrati pa bodo vključene metode in oblike poučevanj, ki bodo še bolj primerne za mlajše učence;
* učni načrti so pripravljeni tako, da ostaja učiteljem dovolj časa za ponavljanje in utrjevanje snovi, za ustno preverjanje in ocenjevanje znanja; torej več časa za pogovore in vzpostavljanje pristnejšega stika med učiteljem in učencem (večja vzgojna vloga učitelja);
* največja novost devetletne osnovne šole je ta, da vanjo vstopajo otroci, stari med 5 let in 8 mesecev in 6 let in 8 mesecev. Spoznanja strokovnjakov namreč kažejo, da je za otrokov razvoj pomembno sistematično in strokovno ukvarjanje z njim že v obdobju od tretjega leta starosti;
* dolžina učne ure ne bo predpisana, presoja bo v rokah učiteljice in vzgojiteljice (šolskega zvonca ni);
* zakon o osnovni šoli daje učencem prvega razreda pravico do brezplačnega prevoza ne glede na oddaljenost njegovega prebivališča od šole (56. člen Zakona o osnovni šoli in 3. odstavek 80. člena Zakona o varnosti v cestnem prometu);
* učenci imajo možnost shranjevanja večine šolskih potrebščin v šoli;
* upoštevale se bodo morebitne potrebe otrok po počitku (ležalniki za počitek v ločenem delu učilnice);
* učilnice so opremljene tako, da so prilagojene starostni stopnji otrok (kotički v učilnici, ergonomska oblika elementov, zaščita radiatorjev …)
 
Re: 24.1. 2011 - Krašovec, Novak Kolenko, Grmek Zupanc

plus šee:

- diferenciacijain individualizacija pouka ter ožnost izbire treh izbirnih predmetov in integracija otrok s posebnimi potrebami v program redne oš
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 13. jul 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
704
Datum izpita: 12. mar 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
0
Ogledi
137

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu