23. nov 2014 ob 15.30 - Brank, Bonelli, Križnar

Trenutno berete:
23. nov 2014 ob 15.30 - Brank, Bonelli, Križnar

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
2. okt 2014
Prispevki
10
Področje
  1. Osnovna šola
Datum izpita: 23. nov 2014
Ura izpita: 15.30

Področje v šolstvu: Osnovna šola
Strokovni naziv: Razredni pouk

Izpraševalec za zakonodajo: Brank
Izpraševalec za ustavo: Bonelli
Izpraševalec za slovenščino: Križnar

Prijava poslana dne
Potrditev prijave dne:
Obvestilo o izpitu dne:

Dodatno sporočilo:


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Po izpitu vprašanja objavite tukaj: OBJAVA izpitnih vprašanj

Skupna izpitna vprašanja in po izpraševalcih najdete tukaj:
Uporabite tudi forumski iskalnik (Kako deluje iskalnik?)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Prilagam se vprašanja
Spraševalke so zahtevale kratke in jedrnate odgovore, brez podrobnosti.

Zakonodaja: Brank
1. Vpis otroka v šolo(Je možen prepis na drugo šolo, Na katero šolo se lahko prepiše, Kdo mora prepis potrditi).
2. Šolski okoliš
3. Opisno in številčno ocenjevanje, razlike med njima.

Ustava: Bonelli
1. Vlada (sestava vlade, kdo predlaga predsednika vlade, naloga mandatarja preden postane predsednik vlade).
2. Kaj spada pod primarno in sekundarnu Eu zakonodajo. Samo naštet (Primarna: pogodbe o ustanovitvi, mednarodne pogodbe, dopolnilne pogodbe/ Sekundarna: Direkitve, Uredbe, Sklepi, Priporočila, Mnenja).
3. Dolžnosti staršev zapisane v ustavi (izobr. otroka, skrbv za njegovo rast, razvoj...).

Slovenščina: Križnar
1. Kaj je namenilnik in nedoločnik, kakšne so konćnice (-t ali -ti, -či) ter razložit s primerom uporabo (ti da listek na katerih so primeri).
2. Kakšno ločilo je pika (levostično).
3. Socialne zvrsti jezika (našet sem morala samo delitve: knjižni (zborni, pogovorni) in neknjižni (pokrajinski pog, narečne skupine, interesne govorice)-pri tem vpr mi je rekla da sem se učila iz starih zapiskov, tako da ne vem kaj je pravilni odgovor.
Komisija je zelo prijazna, ne zahteva podrobnosti, če v prvo odgvoriš v pravo smer. Srečno!
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Članek
Inspiring ERA! je nov mednarodni projekt v okviru programa Obzorje Evropa, ki bo podpiral in...
Odgovori
0
Ogledi
161
  • Članek
V petek, 1. decembra 2023, so na Pedagoški fakulteti Univerze na Primorskem (UP PEF) potekali...
Odgovori
0
Ogledi
194
  • Članek
V Južni Koreji so sprejeli zakon za boljšo zaščito učiteljev pred zlonamernimi pritožbami...
Odgovori
0
Ogledi
572
  • Vprašanje
Po novem pravilniku napredovanja me zanima, ali se mi šteje delovna doba, ko sem v šoli...
Odgovori
0
Ogledi
1.090
  • Članek
9. 5. 2023 se je uradno začelo Evropsko leto spretnosti, s katerim želi Evropska komisija...
Odgovori
0
Ogledi
177
Datum izpita: 10. apr 2024 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
3
Ogledi
229
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
276

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu