21. jan 2015 ob 15.30 - Miklič, Oštir, Cokan

Trenutno berete:
21. jan 2015 ob 15.30 - Miklič, Oštir, Cokan

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Ustava: Kaj je ustava? Kaj piše v ustavi? Kaj pomeni nedotakljivost stanovanja? Povej primer, kaj pomeni, da lahko uradna oseba vstopi v stanovanje, brez dovoljenja sodnika, da zavaruje ljudi ali premoženje.
Zakonodaja: Kak obsega predmetnik? Si ga že kdaj videla? Kaj je fleksibilni predmetnik in kaj pomeni? Kako to zgleda v praksi. Katere predmete lahko v okviru tega prilagajamo (mat, slo/mađ/it, tj in šport!).
Slovenščina: Naštej zvočne prvine, opiši glasnost, razlika naglas in poudarek, razlika med žargonom in strokovnim jezikom. Primer žargonskega izrazja v našem poklicu (mi je dala svoj primer - "imam luknjo", kaj pomeni? - da imam prosti čas).

Sem opravila. Vse so bile prijazne. So dovolile, da sem razmislila in povedala. :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Jaz pa sem dobila
Ustava:
Kdo predlaga zakon, kdo ga razglasi, kakšen je postopek, kje se objavijo novi zakoni, kako ljudstvo izve za nov zakon?
Pravice do zbiranja in zdruzevanja? Povej na primeru? V katero skupino pravice sodi?
Kaj se lahko zgodi po objavi zakona in v koliko dneh? - odgovor: Odločilni veto - Kdo ga ga izreče?

Zakonodaja:
Svet staršev, kaj je to, koliko starsev je v tem svetu, kje se dogovorijo, kaj je njihova vloga?
Strokovni delavci osnovne šole - naštej jih, kakšni so pogoji da postanes strokovni delavec (učitelj, laborant,..)?

Slovenščina:
Kdaj pišemo piko kot nekončno ločilo?
V pripravi najdi kaj je narobe - ločila
Kaj je definicija in kaj vse mora vsebovati?

Upam da nisem kaj pozabila....dugace pa nisem naredila sam ustave pa to...ah...upajmo na naslednjic
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu