21. 6. 2012 - Božič Geč, Sajevec-Plavčak, Dernovšek

Trenutno berete:
21. 6. 2012 - Božič Geč, Sajevec-Plavčak, Dernovšek

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
12. mar 2012
Prispevki
3
Področje v šolstvu:Učitelj predmetnega pouka v OŠ - slovenščina

Izpraševalci
  • USTAVA: mag. Natalija Sajevec-Plavčak
  • ZAKONODAJA:Tatjana Božič Geč
  • SLOVENŠČINA:Anita Dernovšek
Sporočilo:

Izpit imam, 21. 6. 2012, ob 15.30. Prijavo sem oddala 30. 4. 2012.

Lp
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: 21. 6. 2012 - Božič Geč, Sajevec-Plavčak, Dernovšek

Živjo, ok, če sem jaz ravno en mesec za tabo oddala prijavo,lahko pričakujem,da bom dobila datum za september,a ne? ali do kdaj imajo izpite?
 
Odg: 21. 6. 2012 - Božič Geč, Sajevec-Plavčak, Dernovšek

Mislim, da so dopusti od 15. julija do 15. septembra.
 
Odg: 21. 6. 2012 - Božič Geč, Sajevec-Plavčak, Dernovšek

Potem res lahko računam,na september,a ne? Sedaj je ravno en teden odkar sem poslala,pa nisem še nič dobila.
 
Odg: 21. 6. 2012 - Božič Geč, Sajevec-Plavčak, Dernovšek

Tako, izpit je uspešno za mano. Sicer še nisem dojela, ampak bom že. Je zelo stresno, ko čakaš, da vstopiš v sobo s komisijo, vendar, ko uspešno opraviš, se ti odvali kamen od srca. Glede komisije; prijazna in sproščena, tako da nič bati. Sem slovenistka, zato me je bilo najbolj strah slovenščine, ampak je bil strah zaman, saj ne sprašujejo nič takega, česar ne bi bilo v zapiskih.

Vprašanja:
ga. Sajevec-Plavčak:
1. Človekove pravice in temeljne svoboščine (svoboda gibanja: kdaj se lahko omeji posamezniku?)
2. Kdo ima v Sloveniji zakonodajno funkcijo? Opiši DZ in njegove pristojnosti.
3. Naštej institucije EU. Katera institucija ima enako vlogo kot pri nas DZ? Svet evropske unije - opiši!

ga. Božič-Geč:
1. Naštej strokovne organe v OŠ.
2. Kako je sestavljen izobraževalni program? Kaj vključuje obvezni in kaj razširjeni program? Katere izbirne predmete mora šola ponuditi učencem v sklopu obveznega programa? Koliko predmetov izbere učenec?
3. Diferenciacija v OŠ.

ga. Dernovšek:
1. Pedagoški govor.
2. Kaj so frazemi? Kje jih najdemo?
3. Slovenski pravopis (kaj je v njem, kako je sestavljeno kazalo pravopisa, kako se najnovejši pravopis razlikuje od prvega slovenskega pravopisa?).

Tako. Pri odgovarjanju nisem imela težav, saj sem znala vse. Pazite na zborni jezik in bodite sproščeni, kolikor se da, pa bo šlo. Predvsem pa verjemite vase in v svoje znanje.

Uspešno vsem, ki vas strokovni izpit še čaka.

Lp
 
Odg: 21. 6. 2012 - Božič Geč, Sajevec-Plavčak, Dernovšek

Super vprašanja ;) Pa čestitke!
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu