20. 1. 2011 - Horvat, Klopčič, Križnar

Trenutno berete:
20. 1. 2011 - Horvat, Klopčič, Križnar

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
21. dec 2010
Prispevki
17
Heila vsem sotrpnikom :)

mene zanima, če je imel kdo že to komisijo in ali so človeški, kaj radi sprašujejo,...? Našla sem samo nekaj malega o izpraševalki za ustavo Urški Klopčič, o ostalih dveh pa nič kaj ne vem...tako da se toplo priporočam, če kdo kaj ve...?
LP,
Anja
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

heila,

a si ti tudi rp?
joj, jaz sem že kar malo živčna...si našla kaj o tej komisiji na netu?
jaz bolj nič :(
 
ej!
samo o izpraševalki za ustavo sem nekaj našla, o drugih dveh ne duha ne sluha.

kako ti gre učenje? jst verjamem da nama bo uspelo :) kdaj imaš ti uro? jaz ob 15.30.

LP
 
jpjp,tut js sm sam o Križnarjevi našla neka vpr. in ti povem, da zelo rada vpraša o člov. pravicah, ki se jih ne sme nikoli omejiti, potem delitev oblasti-rada ima izvršilno, pa o evropskih institucijah,...nimam vpr.trenutno tukaj, ti ju3 napišem kaj sem našla, ti pa tudi povej, če imaš kaj takšnega...
o ostalih pa tut jaz nisem nič našla, čeprav sem full brskala...čeprav ona za zakonodajo naju zna kaj o postopku imenovanja ravnatelja vprašat, ker je mela neke probleme, ker jo minister leta 2005 ni podprel,...
o izpraševalki za slovko pa res nisem nula nič našla =( pa ravno slovenščino sem se najmanj učila...ajde, saj še mam 2dni, ampak...bomo vidli...
ah, uspelo nama bo tako ali drugače, sploh ne dvomim v to, da nama ne bi!
a imaš študijski dopust?

lepo se mej, fino se učkaj pa se vidimo ...

ps: jaz imam termin ob 16.30h, eno uro za tabo. [bump.gif]
 
ja, jaz imam študijski 4 dni. točno taka vprašanja sem tudi jaz našla za ustavo od Klopčičeve.

faj se uči tudi ti.

LP
 
Uspelo nama bo, če je vsem do zdaj, bo pa tudi nama, ane?
l_googd_luck.gif
se vidimo, pa zapomni si vpr., da mi boš poročala kaj so te kaj spraševali JC_you_rock.gif
 
a mi lahko prosim poveš katere človekove pravice se ne sme nikoli omejiti, mi ni najbolj jasno to JC_ThankYou.gif

LP
 
to so tiste pravice, ki v ustavi piše, da se jih tudi v izrednem ali vojnem stanju ne sme omejiti in te so:
- nedotakljivost člov. življenja
- prepoved mučenja
- varovanje človekove osebnosti in dostojanstva
- načelo zakonitosti v kazenskem pravu, to pomeni, da za dejanje za katerega ni zakonsko predpisane kazni, ne moraš biti obsojen, niti če je kasneje za to dejanje predpisana kazen.
- pravna sredstva, to je pravica do ugovora na sodniške odločbe, pravica do zagovora, zagovornika, javnost sojenja, ne moreš biti dvakrat obsojen za isto dejanje,...
- svoboda vesti
- enakost in nediskriminacija

to je to, če ti še kaj ni jasno me pa pokliliči:
040-303-500 Anja Tratnik

Lep dan, s sončkom obsijan =) pa čeprav ob literaturi za strokovca JC_thinking.gif
 
Veš kaj pa mene zanima, zdaj 5.1.2011 naj bi začeli že veljati neki novi zakoni v oš. izobraževanju, pa nimam pojma kateri, tudi na netu ni nič pametnega, veš kaj v zvezi s tem?
 
hvala za odgovor. jaz nič ne vem o kakih novih zakonih. mogoče ve moderator te spletne strani?

LP
 
Nazadnje uredil moderator:
Pozdravljeni!

Na spletni strani državnega zbora sem našla spremembo dopolnitve zakona in mislim da je to to, kar se sprašujete. Sprememba v DZ je bila sprejeta 20.12.2010 in zakon začne veljati 15 dni po sprejemu tak, da potem je veljavni datum 5.1.2011.
Če kdo misli, da ni OK naj komentira.



Pošiljam link o spremebi: http://www.dz-rs.si/index.php?id=101&ma ... &showdoc=1


Jaz pa še čakam na datum izpita Connie_happy-mail.gif
 
najlepša hvala za informacijo. najbrž bo to to. v dosedanjem zakonu piše, da postane drugi tuji jezik obvezen za učence 7. razreda v naslednjem šolskem letu 2011/2012.

PO NOVEM PA VELJA TOLE (sem kopirala s strani, ki jo je posredovala kolegica):


»Ne glede na določbo prejšnjega odstavka se v šolskih letih 2011/2012 in 2012/2013 nadaljuje s postopnim uvajanjem drugega tujega jezika kot obveznega predmeta na osnovnih šolah, katerim izvajanje programa določi minister s sklepom.«.

Dosedanji tretji odstavek, ki postane četrti odstavek, se spremeni tako, da se glasi:
»V šolskem letu 2013/2014 se prične izvajati drugi tuji jezik kot obvezen predmet za vse učence, ki so vpisani v 7. razred, v skladu s predmetnikom.«.

V dosedanjem četrtem odstavku, ki postane peti odstavek, se črta drugi stavek.

Dosedanji peti odstavek postane šesti odstavek.


ni veliko sprememb, pa vendar je vsaka sprememba pomembna.

fajn se učite l_googd_luck.gif
 
Nazadnje urejeno:
hvala...jaz se spomnim kaj nam je vedno pred testo rekel v gimnaziji učitelj za fiziko:
"Veliko sreče, če se niste učili jo boste zagotovo potrebovali."

no,mi kljub temu,da smo se učili,bomo srečo potrebovali JC_thinking.gif JC_pray.gif

pa saj bo... [bump.gif]
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu