2. 4. 2013 - Smolej Mazovec, Hladin, Šterbenc

Trenutno berete:
2. 4. 2013 - Smolej Mazovec, Hladin, Šterbenc

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
17. nov 2012
Prispevki
5
Datum izpita: 2. 4. 2013
Ura izpita: 16. 30

Področje v šolstvu: Osnovna šola
Strokovni naziv: profesor razrednega pouka

Izpraševalci
- zakonodaja: Bogomira Smolej Mazovec
- ustava: Marija Hladin
- slovenščina: Ana Šterbenc

Informacije o prijavi na strokovni izpit
Prijava poslana dne: 4. 3. 2013
Potrditev prijave dne: 12. 4. 2013
Obvestilo o izpitu dne: 15. 4. 2013

Dodatno sporočilo:
Še kakšen ˝sotrpinec/ sotrpinka˝? Evo pa smo tu ... še čisto malo pa bo vse skupaj, upam, za menoj. Ima kdo kakšno koristno informacijo glede članov komisije?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: 2. 4. 2013 - Smolej Mazovec, Hladin, Šterbenc

A res al kaj???????? haha zanimivo ni da ni =) a je mozno, da so te ure tko okvirne al kako ... =)))))
 
Odg: 2. 4. 2013 - Smolej Mazovec, Hladin, Šterbenc

na Ministrstvu a ne ... soba P-22 ob 16.30...sm zdj se enkrt preverla tole na listu ...
 
Odg: 2. 4. 2013 - Smolej Mazovec, Hladin, Šterbenc

ja isto sobo mava ... hehe
je možno, da so ure samo okvirne ja
Kako ti gre učenje?
 
Odg: 2. 4. 2013 - Smolej Mazovec, Hladin, Šterbenc

Trenutno se lovim s šolsko zakonodajo pa s pravilniki ... Moti me, kr ni nikjer objavljenega celotnega zakona ampak so skoz zravn ene spremembe in pol morš tuhtat kam kej paše ... sm pa začela najprej z ustavo pa zakonodajo, slovko se bom pa na konc ... zj si bom 2 dni vzela mal na off, da naberem energijo, pol se pa usedem bolj resno. Kako gre pa teb?
 
Odg: 2. 4. 2013 - Smolej Mazovec, Hladin, Šterbenc

jst se učim že kakšen mesec ... sem si naredila kar podrobne zapiske in v bistvu zdaj samo ponavljam in utrjujem ... sam me je pa dans kr panika prijela nisem pričakovala tko hitro, sem upala da bom dobila datum bolj sredi aprila
upam da bo no, ful sm zmedena zdej kr mam občutek, da nč ne znam ... ampak baje, da te te občutek spremlja skozi in da kr naenkrat izgine, ko si pred komisijo ... vsaj tako mi je povedala sodelavka, ki je delala strokovca pred dobrim letom in pol
 
Odg: 2. 4. 2013 - Smolej Mazovec, Hladin, Šterbenc

Na Antusu (portat z zakonodaja, do katerega lahko dostopa šola) se nahajajo neuradne prečiščene verzije zakonov. To je mnogo lažje brati, kot pa potem lastnoročno spreminjati podatke v "originalne" zakone. Upam, da ti kaj pomaga :)
 
Odg: 2. 4. 2013 - Smolej Mazovec, Hladin, Šterbenc

Najlepša hvala ... Vsaka dodatna informacija pride prav. Res je zelo obsežno vse skupaj. Darjuska pridna si ni kaj. Verjemi, da je ta občutek neznanja samo zaradi tega, ker gre za velik obseg snovi. Tam pa boš o neki temi na splošno govorila in se postopoma osredotočala na detajle ... Pravijo, da komisija pomaga, če pokažeš neko splošno znanje o stvareh, ki se zahtevajo na strokovnem izpitu. Tako, da zaupaj vase. Se vidiva na DAN D. =)
 
Odg: 2. 4. 2013 - Smolej Mazovec, Hladin, Šterbenc

Pozdravljene!

Še ena isti dan, ura, soba ... Tudi jaz ne vem koliko podrobno vse skupaj zahtevajo. Vsega se pač ne da memorizirati ... Gospa od zakonodaje lahko sprašuje tudi o šolski dokumentaciji. Ne vem prav kje to poiskati, mi lahko katera pomaga, prosim? Mene je tega mal strah. Pripravništvo sem delala leta nazaj na OŠ, zato spadam pod šolsko zakonodajo. Mi je pa smotano, ker ne morem nič kaj dosti iz prakse potogniti in mi je zato manj logično .... Hvala za pomoč. Lp
 
Odg: 2. 4. 2013 - Smolej Mazovec, Hladin, Šterbenc

Pozdravljene,

tudi jaz imam datum 2. 4., enako komisijo, vendar uro ob 15.30 :) Slišala sem, da imajo 4 kandidati isto uro in datum in ti potem šele tam povedo, kateri si na vrsti :)
Drugače pa..malce sem pobrskala po forumu in prebrala, da so vse 3 gospe zelo prijazne in tople in da pomagajo, če se kje zatakne. Sicer pa..iščejo znanje, kar je logično! :)

Vsem "sotrpinom" želim uspešno učenje in čimveč znanja v torek ;)

Lep dan, Kaja
 
Odg: 2. 4. 2013 - Smolej Mazovec, Hladin, Šterbenc

Hejla,

veliko sreče jutri, pa dajte napisat vprašanja, da bomo še ostali malo ponavljali. ;)

Srečno
 
Odg: 2. 4. 2013 - Smolej Mazovec, Hladin, Šterbenc

Hvala! :) Vprašanja vsekakor sledijo.

Tudi jaz želim vsem "jutrijšnjim sotrpinom" čim več zbranosti; znanja vem, da nam ne manjka. :) :)

Se vidimo!

Mirno noč, Kaja
 
Odg: 2. 4. 2013 - Smolej Mazovec, Hladin, Šterbenc

Hvala!

Tudi jaz vam želim srečo jutri in miru do takrat ... Bo kar bo, sej ni konec sveta! Se vidimo.
Vprašanja pa vsekakor dodam.

lp
 
Odg: 2. 4. 2013 - Smolej Mazovec, Hladin, Šterbenc

Pozdravljeni,

tako, pa je za nami! :) Pošiljam vprašanja, kot smo se dogovorili ;)

USTAVA:
1. Državni zbor (sestava, volitve, pristojnosti). S kakšno večino sprejemajo zakone, ukrepe. Kako se imenuje zakon, s katerim sprejmejo spremembo ustave - ustavni zakon.
2. Primarna in sekundarna zakonodaja - opiši.
3. Kateri organ EU ima zakonodajno vejo oblasti - Svet EU. Opiši Svet EU, naštej pristojnosti.
4. Načelo največje koristi otroka - kaj piše in kje? Ali moramo to načelo upoštevati v šoli - vsekakor! :)

ZAKONODAJA:
1. Svet staršev - pristojnosti, kako dolgo traja mandat članov, s čim je povezan - s statusom otroka.
2. Kje in kaj piše o počitnicah - želela je slišati besedo pravilnik (v Pravilniku o šolskem koledarju). Kaj še piše tam - pouka prosti dnevi, dopusti, izobraževanja ter izpopolnjevanja strokovnih delavcev.
3. Predmetnik - kaj določa; koliko % mora bit uresničen učni načrt - 95 %.

SLOVENŠČINA:
1. Kakšne vrste črk poznamo - velike in male tiskane, velike in male pisane, krepko označene, ležeče,...
2. Velika začetnica pri osebnih lastnih imenih; kdaj velika in kdaj mala; na primerih - Rdeča kapica, Rihard Levjesrčni, dedek Mraz (kdaj dedek z veliko in kdaj z malo), Sedeči bik
3. Ločila - končna, nekončna, stična, nestična.

To je bilo to. Komisija zelo prijazna, nasmejana, tako da se ni ničesar za bat! Le pogumno!

Lep večer še naprej in seveda veliko zbranosti in sreče,

Kaja
 
Odg: 2. 4. 2013 - Smolej Mazovec, Hladin, Šterbenc

Hvala! Upam, da tudi vsem vam uspe.

Lahko noč, in ne pretiravat z učenjem ;)

Kaja
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu