18. 9. 2013 - Žun, Brus, Štempihar

Trenutno berete:
18. 9. 2013 - Žun, Brus, Štempihar

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
6. avg 2013
Prispevki
4
Datum izpita: 18.9.2013
Ura izpita: 16.30

Področje v šolstvu: Srednje, poklicne in strokovne šole
Strokovni naziv: profesor slovenščine

Izpraševalci
- zakonodaja: Štefan Žun
- ustava: Petra Brus
- slovenščina: Miran Štempihar

Informacije o prijavi na strokovni izpit
Prijava poslana dne:
Potrditev prijave dne:
Obvestilo o izpitu dne: 19.7.2013

Dodatno sporočilo:
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: 18. 9. 2013 - Žun, Brus, Štempihar

Pozdravljeni,

tudi jaz na isti datum in uro izpit.
Prijavila sem se 27. 6. 2013.

Lep pozdrav!
 
Deja,

tokrat pa se ne boš odjavila in se res vidiva, ne? Da si bova v podporo :)
Tudi tebi predvsem učinkovito in uspešno učenje :)
 
niti pod razno se ne bom odjavila! se vidiva tam :) hvala in tudi tebi obilo motivacije pri učenju :P
 
Pozdravček,
jaz sem dobila 5. 7. pošto, da je z dokumetni vse ok. Zdaj čakam datum in me zanima, če je že kdo dobil obvestilo za zagovor oz., če ve kdo kdaj jih začnejo pošiljat za jesensko obdobje.
 
Odg: 18. 9. 2013 - Žun, Brus, Štempihar

Pozdravljeni,

tudi jaz na isti datum in uro izpit.
Prijavila sem se 27. 6. 2013.

Lep pozdrav!
Pozdravljeni, kandidati/tke!

Tudi jaz sem se prijavila na izpit 18. 9. 2013 in ga - hip hip hura- uspešno opravila pri tej komisiji. Vprašanja posredujem ažurno, da jih ne pozabim :)

Področje: gimnazija, konkretno: prof. francoščine

ŽUN, predsednik (zakonodaja):
1) Kdo je lahko ravnatelj? (univerzitetna -NE visokošolska (!!) izobrazba- leta, mentor, itd, ne sme biti kaznovan za več kot 6 mesecev zapora)
2) Napredovanje strokovnih delavcev (v nazive in plačne razrede)
3) Vrste inšpekcije (izredna, redna, ponovna)

BRUS, ustavna ureditev:
1) Volilna pravica ( splošna, enaka, aktivna, pasivna, (ne)posredna)
2) Postopek za ustavno spremembo (in podvprašanje, kje je še potrebna 2/3 večina za potrditev zakona, organa)
3) Otrokova identiteta (Konvencija o otrokovih pravicah: ob rojstvu pravica do imena, državljanstva, stika s starši in sorodniki)

ŠTEMPIHAR, slovenski jezik:
1) Zakaj izpit iz slovenskega jezika na strokovnem izpitu? (Ker smo učitelji...)
2) Katero zvrst uporabljamo pri poučevanju in kje je to zapisano? (Knjižni zborni/knj. pogovorni, učni jezik je slovenščina, kar je zapisano v Ustavi)
3) Naštej samoglasnike (a, široki/ozki e, i, široki/ozki o, u in polglasnik)

Komisija je bila izredno korektna.
SREČNO NA IZPITU!
 
[
tudi jaz sem danes opravila izpit. Komisija je izredno prijazna, pogovor je potekal sproščeno, vprašanja splošna. Še jaz prilagam svoj "piskrček" vprašanj:
USTAVA: razloži interpelacijo, EU- simboli EU-ja (imamo dvojno državljanstvo- tj. slovensko in evropsko, himna, zastava), kdaj smo Slovenci vstopili v EU, kaj je poanta EU-ja, naštej institucije EU-ja
ZAKONODAJA: učbeniki (hotel je slišati, da lahko uporabljamo zgolj tiste, ki jih je odobrilo ministrstvo), avtonomija šolskega prostora)
SLOVENŠČINA: kaj je "problem" slove. jezika na katerega je opozarjal že Kopitar (25 črk, 29 fonemov). Napaka - vejica iz priprave.

To je to :) obilo sreče vsem!
 
Nazadnje urejeno:
Pozdravljeni!

Tudi jaz sem včeraj opravila izpit pri tej komisiji!

Brus:

1. Zakonodajni postopek
2. Katera institucija EU opravlja enako (zakonodajno) funkcijo? Kaj še (zraven zakonov) sprejema Svet EU?
3. Kje so zapisane pravice otrok? (Ustava, Konvencija o otrokovih pravicah + zakonodaja iz področja vzgoje in izobraževanja.

Žun:

1. Akt o sistemizaciji delovnih mest.
2. Strokovno izobraževanje strokovnih delavec (ali je obvezno, koliko dni v šol. letu se morajo izobraževati).
3. Učna in delovna obveza.

Štempihar:

1. Končna ločila (katera, kaj označuje klicaj, oceniti sem morala, ali sem v pripravi pravilno uporabljala klicaj).
2. Pedagoški govor.

Naj povem, da je komisija korektna, prijazna, če se kaj zatakne, pomagajo in usmerjajo do pravilnega odgovora. Resnično iščejo znanje in ne neznanja!

Vsem, ki jih izpit še čaka, želim veliko znanje in sreče, le pogumno naprej!

Maja
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 19. jun 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: gimnazija Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
592
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 17. maj 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
4
Ogledi
973

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu