18. 6. 2013 - Brank, Sajevec-Plavčak, Šarec Rojc

Trenutno berete:
18. 6. 2013 - Brank, Sajevec-Plavčak, Šarec Rojc

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
12. dec 2012
Prispevki
2
Datum izpita: 18.06.2013
Ura izpita: 15.30

Področje v šolstvu: Vrtec
Strokovni naziv: pomocnik vzgojitelja

Izpraševalci
- zakonodaja: Marjetka Brank
- ustava: Natalija Sajevec-Plavčak
- slovenščina: Romana Šarec Rojc

Informacije o prijavi na strokovni izpit
Prijava poslana dne:
Potrditev prijave dne:
Obvestilo o izpitu dne:

Dodatno sporočilo:
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: 18. 6. 2013 - Brank, Sajevec-Plavčak, Šarec Rojc

o jest imam tudi to komisijo, le uro imam 16.30
 
Odg: 18. 6. 2013 - Brank, Sajevec-Plavčak, Šarec Rojc

Pozdravljeni
a lahko prosim posredujeta vprašanja, katere sta dobili na izpitu!
A sta opravili?
Hvala

LP
 
Odg: 18. 6. 2013 - Brank, Sajevec-Plavčak, Šarec Rojc

živjo. ja meni je uspelo narediti. se je pa komisija zamenjala in je bila le za ustavi ista,drugače pa sta bila dva gospoda...
ustava :
1.kdaj je bila sprejeta ustava (23.12.1991)
2.uradni jezik v sloveniji- tukaj sem povedala da slovenščina in pri manjsinah ita, in madz.; pa se očitno nisem čist dobr izrazila in me je hecala 5minut s temi jeziki...
3.ali imam volilno pravico? kdaj sem jo dobila in kakšen pogoj sem mogla izpolnjevati(drzavljanstvo in polnoletnost)
4.kje vse jo lahko uporabim( za volitve v evr.parlament, dz,predsednika,lokalne volitve-občine)
5.koliko poslancev je v drzavnem zboru (90)
6.kaj mi pomeni 88+2 (v dzju jih je 88 slovencev in dva z manjsin-en z italjanske manšine in en iz madzarske)
7.poslanska imuniteta
8.kdo je sprejel konvencijo o otrokovih pravicah(generalna skupscina zdruzenih narodov) in tukaj sem povedala še kdaj je bila sprejeta in ratificirana pri nas..
9. definicija otroka
10. nastej tri otr. pravice ki so se mi najbolj vtisnile v spomin

zakonodaja;
1. programi vrtcev(dnevni,poldnevni pa krajši)
2. koliko ur obsega krajši in komu je namenjen
3.če bi ustanovila vrtec kaj vse rabim
4,kdo so fizične in kdo pravne osebe
5.normativi
6.in potem sva še debatirala kdaj je plus dva oz,kdaj sta lahko minus dva v oddelku

slovenščina;
1. vprašanja se ravno ne spomnim,ma sem mogla našteti vse slovarje(sskj,slovar tujk,etimološki slovar..) in pravopis ...
2.razlika med sskj in pravopisom in oboje opisati
3.kako je sestavljeno geslo
4.kaj pomeni terminološko gnezdo in kaj fazeološko s primeri
5.velika začetnica
6.kako se pišejo neke pridevniške besede z nevem kako končnico- dajal mi je primere in sem mogla povedat kako bi napisala
6. in spet kako se pišejo samostalniške besede z nevem kaksno končnico-s primeri
7.kdaj se piše k in kdaj h

to bo pa to se mi zdi. bila sem zelo zelo zelo živčna in zmedena in če se mi je mal zataknil so počakali da sem mal se nadihala=) srečno
 
Odg: 18. 6. 2013 - Brank, Sajevec-Plavčak, Šarec Rojc

ppp najlepša hvala za podane informacije. Me že pošteno dajejo živčki :( upam na najboljše.

Hvala še enkrat.
LP
 
Odg: 18. 6. 2013 - Brank, Sajevec-Plavčak, Šarec Rojc

Ja,tudi mene so precej dajali zivcki... Ampak ce si vse predelala in ce ti je osnovno ostalo v glavi ..potem bo slo!kar pogumno!
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Datum izpita: 10. apr 2024 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
3
Ogledi
236
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
279
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
300
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 16. maj 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
592
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 16.45 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
327
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 13. jul 2023 Ura izpita: 16.45 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
2
Ogledi
1.723
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 29. jun 2023 Ura izpita: 15.00 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
518

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu