Eurydice Slovenija 15 let delovanja programa za mlade To sem jaz: Spletno svetovanje in šolska preventiva

Trenutno berete:
Eurydice Slovenija 15 let delovanja programa za mlade To sem jaz: Spletno svetovanje in šolska preventiva

V Celju so ob dnevu svetovnega duševnega zdravja obeležili tudi 15-letnico delovanja programa za duševno zdravje mladih To sem jaz, ki ga od ustanovitve v letu 2001 izvajajo na celjski območni enoti Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Strokovnega srečanja ob obletnici se je v celjskem Narodnem domu udeležilo 60 strokovnjakov s področja zdravstva, šolstva in sociale. Program je kot celota usmerjen v krepitev duševnega zdravja mladine – v razvijanje pozitivne samopodobe, socialnih in komunikacijskih kompetenc, ki mladostnike podpirajo med odraščanjem in predstavljajo vir za lažje obvladovanje življenja tudi v odrasli dobi. Na leto pedagoški delavci osnovnih in srednjih šol izvedejo več kot 1.000 preventivnih delavnic To sem jaz in vanje vsako leto vključijo približno 10.000 učencev in dijakov. V spletni svetovalnici www.tosemjaz.net pa so strokovnjaki anonimnim mladostnikom v petnajstih letih odgovorili na več kot 38.000 vprašanj, povezanih s težavami odraščanja.

Vir in več informacij: NIJZ, 10. 10. 2016

Nadaljuj z branjem...
- - -
Vir za forum: Eurydice Slovenija, www.eurydice.si
 

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Podobne teme

  • Članek
Ob jubilejni 50. obletnici Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem bo potekal znanstveni...
Odgovori
0
Ogledi
54
  • Članek
NAcionalna agencija RS za kakovost v visokem šolstvu bo tudi naslednjih pet let članica...
Odgovori
0
Ogledi
156
  • Članek
Ob 10. obletnici Mreže Reyn Slovenija, ki je nastala pod okriljem Pedagoškega inštituta (Centra...
Odgovori
0
Ogledi
200
  • Članek
Na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani obeležujejo 50 let študija andragogike. V...
Odgovori
0
Ogledi
346
  • Članek
Odbor EQAR (Evropski register zagotavljanja kakovosti v visokem šolstvu) je sprejel odločitev...
Odgovori
0
Ogledi
181
  • Članek
Minister za visoko šolstvo, znanost in inovacije dr. Igor Papič se je v Varšavi udeležil 23...
Odgovori
0
Ogledi
402
  • Članek
Mednarodni svet za odprto izobraževanje in učenje na daljavo (International Council for Open and...
Odgovori
0
Ogledi
404

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu