14. 4. 2011 - Selan, Kogoj, Šterbenc

Trenutno berete:
14. 4. 2011 - Selan, Kogoj, Šterbenc

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Re: 14. 4. 2011 Selan, Kogoj, Šterbenc

Heej,

tudi jaz imam isto komisijo.... Mislim, da so ti ljudje bolj novi, saj nisem našla kaj dosti info, razen za Šterbenčevo in Kogoja je na forumu nekaj vprašanj. Za Selana nisem našla nič. Sicer pa kolikor vem, se rado zgodi, da se komisija menja, tako da...

Moja ura je 15.30h, pa tvoja?

Veselo učenje želim read.gif

LP
 
Re: 14. 4. 2011 Selan, Kogoj, Šterbenc

Sem tudi jaz pregledala in nič kaj veliko informacij našla. Morda pa bolje tako ;)
Jaz imam eno ura za tem, ob 16.30!
Danes sem začela koristit štud.dopust, tako da veselo na delo :)

Tudi tebi super-duber uspeha pri učenju :) :) :)


Lp
 
Re: 14. 4. 2011 Selan, Kogoj, Šterbenc

Heja!

Evo, še ena mučenica. :) Tudi jaz imam ob 15.30. Upam, da nam uspe.
Uspešno učenje še naprej. l_googd_luck.gif
LP
 
Živijo!

jaz sem se prijavila 25.3. Tisto pošto, da izpolnjujem pogoje sem že dobila, datuma pa še ne.

Zdaj bom očitno imela šele po počitnicah, a ne?

Lp

Vsem, ki imete zdaj, držim pesti.
 
Hej,

jaz sem poslala prijavo 12.3., prvi odgovor sem dobila 23.3., drugega pa 24.3. Tako, da je vse šlo kr hitro - mesec dni od prijave do izpita. Če še do danes nisi dobila pošte, boš verjetno res imela po počitnicah... Ker mislim, da vsaj 2-3 tedne pred rokom izpita, kandidatu pošljejo pošto.

Hvala za lepe želje, enako tudi tebi :)

LP
 
tkole pa zgleda moj delavnik v teh dneh ... read.gif scenic.gif mail1.gif rtfm.gif close_tema.gif Laie_60A.gif hahah
jp, še ena, k čez dobra dva dni v ljubljano odhiti dance3.gif ej, sotrpin/i/ke že prišli skozi vso solato?! jst ugotavljam, da se tko strnjeno&na muč še v živlenju nism učila ... adrenalin dela svoje!!
ajdiga, stisnite še tale dva dni, pa da gremo pokazat svoje znanje JC_pray.gif dršte se ;)
 
Še ena... JC_thinking.gif
Ob 16.30...živčna pa definitivno že danes...
Upam, da nam vsem rata...

Dobro se učite pa po koncu ne pozabite zapisat vaših vprašanj sem gor, da pomagamo sotrpinom...
vsaj meni tale vprašanja pomagajo pri učenju...

Pozdravček JC_ThankYou.gif
 
Hej, sotrpini!!

Veliko sreče, znanja in optimizma vam želim jutri JC_you_rock.gif

Jaz sem danes začela s študijskim dopustom, SI imam pa v sredo JC_pray.gif

Držim pesti za vas, ve pa se le javite z vprašanji, ko boste opravile JC_gimmefive.gif

LP
 
Heeej,
danes sem uspešno opravila strokovca. Sem zeloo vesela. Huuuraaaaa JC_goody.gif dance3.gif
Komisija je ful fajn, te usmerja, daje podvrašanja, iščejo znanje,...

Moja vprašanja so bila:
USTAVA
1. Opredelite Slovenijo po ustavi (demokratična rep., socialna in pravna država). Pol sem pa kr sama začela razlagat, kaj pomenik demokratična, pravna in socialna. Potem me je še vprašal: Kje se socialnost države kaže v mojem poklicnem področju? (sistematični zdravstveni pregledi učencev, cepljenje, zobozdravstvena služba, brezplačno OŠ izobraževanje).
2. Konvencija o otrokovih pravicah: kakšna je njena definicija otroka, kdo in kdaj - približno jo je podpisal? (otrok=človeško bitje staro manj kot 18 let, ki ni polnoletno, tu me je vprašal, če se lahko polnoletnost doseže že prej - DA, če to določi zakon glede na otrokovo zrelost, podpisala jo je Generalna skupščina združenih narodov, novembra 1989)
3. Kakšen je bil postopek vključitve SLO v EU? (po opravljenem referendumu, vstopila je 1.5.2004). Kaj smo Slovenci s tem dobili? Tu sem začela naštevati pravice. Vprašal me je, kaj pa valuta? To pa smo dobili šele 1.1.2007 in NE z vključitvijo v EU

ZAKONODAJA
1. Katera 2 zakona bi izpostavili kot najpomembnejša glede na vaše poklicno področje? (ZOFVI, ZOŠ). Na kratko ju opišite - tu je šlo res na kratko.
2. Katero dokumentacijo vodi OŠ? (sem samo naštela, potem me je vprašal, kaj sem že videla v živo - dnevnike, redovalnice, matično knjigo,...)

SLJ
1. Funkcijske zvrsti - našteti in katera med njimi izstopa (umetniški) zakaj? (ker ne upošteva norme, pravil jezika)
2. Naglasna znamenja (našteti, opisati) Kje ne more biti strešica? (na zadnjem ali edinem zlogu)
3. Jezikovni priročniki - našteti. Po čem se razlikujeta SSKJ in SLOV. pravopis (slednji ima tudi lastna imena)


Vsem, ki vas še to čaka, želim veeelikoooo sreče in znanja. Držte se, ni tako hudo kot zgleda ;) l_googd_luck.gif

LP
[jumping0044.gif]
 
Ojla,
za mano je tudi opravljen strokovni izpit! Yuhuuuu, bravo našiiii JC_gimmefive.gif

Pohvaliti moram komisijo! Zelo prijazni, iščejo znanje! Če znaš spoh ni problem in te kar prekinejo!

USTAVA:
1. Primarna ter sekundarna zakonodaja (našteti, letnice ...);
2. Veje državne oblasti (osnovno vse veje, podrobneje izvršilna, in še podrobneje predsednik republike);
3. Kako si po pomembnosti sledijo akti v državi (Ustava, Zakoni, Podzakonski predpisi ... itd.) ter jih primerjaj s pomembnostjo aktov na področju VI (npr.: Zakon o organizaciji in financiranju, sledi Pravilnik o normativih in standardih ...itd.)!

ZAKONODAJA:
1. Vzgojno izobraževalna obdobja in ocenjevanje;
2. Razvid (pogoji ...);
3. Izobraževalni program (našteti in opisati).


SLOVENŠČINA:
1. Strokovna in praktično-sporazumevalna zvrst (povezanost in opisati, primeri: kam bi uvrstila Kuharski recept, Vremensko napoved, Poučevanje v razredu ...);
2. Deljenje besed;
3. Sklanjatveni vzorci za vse sklanjatve(primeri ter pravila).


Veliko uspeha vsem dalje! Glavo pokonci in Good luck l_googd_luck.gif
 
Ojla,

dopolnjujem včerajšnja vprašanja pri ZAKONODAJI - sem se šele danes spomnila 3. vprašanja:

Letni delovni načrt, kaj je, kdo ga sprejme

To je to.

Veliko sreče vsem in LP l_googd_luck.gif
 
No, tudi za mano je uspešno opravljen izpit pri tej zelo prijazni in človeški komisiji...

Ogomno napako sem naredila, ker sem skupaj s prijavo po nesreči poslala nelektorirane priprave...katastrofa!!! dash1.gif
Ga. Šterbenc je samo naštevala, kaj vse je napisano narobe...prepričana sem bila, da bom padla vsaj na tem delu izpita, a sem se z ostalimi vprašanji nekako izvlekla...ZATO PREVERITE PRIPRAVE TRIKRAT PREDEN JIH POŠLJETE! Laie_13.gif
Moja vprašanja:

Slovenščina:
1.Vejica, kje vse jo uporabljamo, skladenjska in neskladenjska raba in našteti priredja...
2.Velika začetnica/lastna imena: Kaj so (ime, priimek, vzdevek, bajeslovna bitja...) Kako bi napisala Indijansko plemensko ime veliki bik(Veliki bik), kako rdeča kapica (Rdeča Kapica), dedek mraz (v katerem primeru je dedek z malo in v katerem z veliko, Mraz pa z veliko), Božiček, Levjesrčni (z veliko, ker je vzdevek) in kralj matjaž( kdaj kralj z veliko, kdaj z malo, Matjaž z veliko).
3. Zvočne prvine govora ali nekaj podobnega-naštet in povedat, katere ne moremo spreminjat (barva glasu)in katero prilagajamo glede na pomembnost podatka(hitrost in glasnost)


Ustava:
1.Kako so razdeljene človekove pravice in svoboščine v ustavi? naštet in za vsak del en primer.
Ko sem omenila volilno pravico, sem jo morala podrobneje razložit in še kaj pomeni, da je enaka(vsak glas enako velja) in kaj pomeni, da je tajna(prostori, kjer izpolnjuješ lističe so zagrajeni).
2. Našteti sem morala evropske institucije in podrobneje opisati SVET EVROPE.omenila sem da članice predsedujejo vsaka 6 mesecev in je bil zelo zadovoljen!
3. delitev oblasti v državi-naštet in naštet kdo spada v vsako, nato opisat vse o vladi, kdo predlaga in kdo imenuje predsednika vlade(predlaga predsednik republike imenuje DZ) in kdo predlaga in imenuje ministre(predsednik vlade predlaga, imenuje DZ) in kakšen je postopek imenovanja ministrov.
In še kaj pomeni nezaupnica vladi(sproti sem omenila še interpelacijo in zaupnico in je bil zelo zadovoljen).

zakonodaja:

1. strokovni organi šole-naštet in opisat oddelčni učiteljski zbor, ali je enaka sestava tudi na predmetni stopnji-NE,ker sodelujejo še predmetni učitelji.
Naloge oddelčnega učiteljskega zbora.
2. Kdo sprejema javno veljavne učne programe? (rekla sem ministrstvo, pa me je opomnil, da samo ministr podpiše!)v sodelovanju s strokovnim svetom RS za splošno izobraževanje. Potem sem mogla naštet še ostale strokovne svete, katere poznam.
3. Kdo pripravlja NPZ-Zavod RS za zaposlovanje v sodelovanju z RIC-em.

Res super komisija! Le samozavestno pa še malo sreče zraven pa bo! drinks.gif dance3.gif

Pa še enkrat hvala vsem za napisana vprašanja, po katerih sem se lahko zelo dobro pripravila! JC_ThankYou.gif
 
USTAVA:
1. Kako je SLO opredeljena v ustavi
2. Kako so lokalne skupnosti opredeljene v ustave in njihove pristojnosti
3. Konvencija o otrokovih pravicah ... ali so vsi otroci upravičeni do teh pravic
ZAKONODAJA
1. Svet šole - pristojnosti
2. LDN
3. Ugovor na oceno
SLOVENŠČINA
1. Ločila ... končna/nekončna ... stična/nestična ... eno/dvodelna ...
2. Zemljepisna imena - delitev
3. Pravila dvosmerne komunikacije

Želim vam uspešno učenje ... tistim, ki vas to še čaka;)
 
še enega vprašanja pri zakonodaji sem se spomnla....

ŠOLSKI OKOLIŠ IN AVTONOMIJA ŠOLSKEGA PROSTORA.
KDO IMA EDINI VSTOP V ŠOLO BREZ DOVOLJENJA? (zdravstvena in računska inšpekcija)

l_googd_luck.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu