13. 6. 2011 - Rozman, Klopčič, Ambrož

Trenutno berete:
13. 6. 2011 - Rozman, Klopčič, Ambrož

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
14. apr 2011
Prispevki
7
Zavod
SZŠ Celje
Pozdravljene!

Danes sem prejela datum in komisijo, ima morda kdo še enako?

lp
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Re: 13.6.2011 ROZMAN, KLOPČIČ, AMBROŽ

Zdravo,

jaz imam isti dan in isto komisijo. Ima kdo kakšne izkušnje z njimi?
 
Jaz tudi, soba p 19. Že vse znaš? Mene najbolj skrbi zakonodaja, baje je Rozman zelo zahteven.

Lp
 
Ja, soba P - 19. Nekaj sem na hitro preletela in nisem zasledila, da bi Rozman "zafrkaval".

Kaj pa ostali?

Imaš morda kakšne sklope vprašanj zbranih po izpraševalcih. Iz katere šole pa si?

lp
 
1.4.2011, pred dobrim tednom sem pa dobila odgovor da izpolnjujem pogoje.
 
Bil je nek nesporazum pri prijavi. Prej sem delala v vzgoji in izobraževanju, zdaj pa v šolstvu in so nekaj pobrkal.

Malo sem preglejevala vprašanja po izpraševalcih, a Rozman pokriva zakonodajo vrtcev?
 
Oj,

jaz sem oddala prijavo v začetku aprila, po dobrih 14 dneh pa prejela odločbo, datum in komisijo pa včeraj. Delam pa v srednjem poklicnem in strokovnem izobraževanju. Na pripravah nisem bila, ker so jeseni baje odpadle, za pomladanske, na katere sem se potem prijavila, me pa sploh niso obvestili. Tako da se učim iz skript, ki so mi jih dali kandidati od lani. Zanima me, kako in iz česa se učite zakonodajo?
 
Nazadnje urejeno:
Veliko sreče in znanja na izpitu!
l_googd_luck.gif

Po izpitu vas vabim, da zapišete vprašanja po izpraševalcih in področjih: viewforum.php?f=10

Z vprašanji po izpraševalcih in področjih pomagate ostalim uporabnikom.

JC_ThankYou.gif
 
Moja današnja vprašanja pri strokovnem izpitu, ki sem ga, mimogrede, opravila :))):

Klopčič:

- razloži, kaj pomeni živeti v demokratični državi,
- kaj je potrebno za sprejetje zakona,
- zakonodajna in izvršilna oblast EU,
pa še nekaj podvprašanj, se ne spomnim vsega.

Rozman:

- strokovni organ v šoli,
- učna obveznost, pa koliko ur na teden se šteje (40), ali je kje določeno, kako se vrednotijo ure, ki so izven učne obveznosti (ne),
- naloge učiteljskega zbora.

Ambrož:

- pojasniti izraz iz priprave,
- glasoslovje, naglasna znamenja, naglaševanje besede svetnik (oba pomena),
- samoglasnik, zakaj se uporablja (deli besedo na zloge),
- interesne govorice, podrobneje žargon.

Lep pozdrav!
 
Čestitke!

Tuda jaz sem ga opravila!!!! Jessssssssssssssss!!

Moja vprašanja:

USTAVA
- izvršilna oblast - opisati
- kje vse imamo slovenci pravico pri odločanju v EU (nekaj takšnega) - našteti je bilo potrebno institucije in organe EU
- katere vire EU poznamo - opiši sekundarnega
- razlika referendum volitve, koga vse volimo

ZAKONODAJA
- organi šole
- priprava na pouk, kaj zajema (ali je priprava določena ali si jo lahko prilagodimo, kdo nam to dovoljuje)
- LDN - kaj je, kdo ga sprejme,kdaj....

SLOVENŠČINA
- socialne zvrsti (razdeliti, katero uporabljamo pri pouku, koliko časa knjižno pogovorno in koliko časa zborno)
- naštejte lastna imena (kako pišemo praznike, katera dva z veliko?)
- SKJ ( zanimalo jo je vse o gnezdu)

HVALA BOGU da je mimo.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu