13. 2. 2012 - Klopčič, Bele, Honžak

Trenutno berete:
13. 2. 2012 - Klopčič, Bele, Honžak

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
31. okt 2011
Prispevki
10
Področje v šolstvu: OŠ predmetni pouk

Izpraševalci
  • USTAVA: Klopčič
  • ZAKONODAJA: Bele
  • SLOVENŠČINA: Honžak
Sporočilo:

Kako nam kaj gre? Ima kdo kakšen nasvet glede učenja, kakšen namig glede komisije?

SREČNO VSEM! :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pozdravljeni,

tudi jaz imam to komisijo v ponedeljek, 13.2.2012 ob 15:30.

Ima kdo kaj izkušenj z njimi, kak nasvet. Prosim vsi tisti, ki ste že naredili izpit, pomagajte. Tudi tisti, ki ste padli, povejte na kaj moramo biti pozorni (lahko tudi pri drugi komisiji).

Mimogrede, za slovenski jezik je Honzak in ne Honžak ;-)
 
Hej!

Potem pa se vidimo jutri. Jaz grem že drugič. Saj ni tako hudo, le da je res veliko snovi in moraš paziti, da se vse ne zmeša.
Meni se je ravno to zgodilo ali pa kakšna črna luknja v znanju:D.

LP
 
Aja, vprašanja.

No, izpit sem opravljala drugič, ker je prvič bilo res na hard.
Ustavo sem tako imela že opravljeno.

Pri gospe Bele, torej zakonodaji VIZ, sem bila vprašana tole:
Kaj vse sem naštudirala za zakonodajo?
V kakšnem odnosu so predpisi in zakoni? (predpisi so zakonu podrejeni in iz njih izhajajo)
Pravilnik o normativih in standardih?
Kaj podrazumeva zgodnje uvajanje tujega jezika in kaj zgodnje poučevanje jezika? (nove metode, didaktične prijeme...Tu sem se zmazala s praktičnimi izkušnjami)
Novela zakona o OŠ?
Pa še nekaj je bilo, a se ne spomnim, ker je šlo tako hitro.

Gospa Honzak, torej za SLO, je vprašala:
Zvočne prvine?
Kje je zabeležen obstoj slovenščine? (SSKJ, Pravopis in Slovnica)
Potem sem morala malo povedati o SSKJ, Pravopis in Slovnica in kaj tam notri iščemo in najdemo :D.

Ma ful so prijazne in nasmejane in vse gre z lahkoto pri tej komisiji. Res pa je, da moraš znati vse, toda formulacija njihovih vprašanj je fantastična in ti daje vedeti PA SAJ BO ŠLO. Sicer pa sami veste, da kot učitelji lahko isto stvar vprašate tako, da ne bo nikomur nič jasno ali pa tako, da se vsem po vrsti bliska od znanja. Ta komisija je bila res COOL.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu