11. 5. 2011 - Jurgec, Požlep, Poznanovič Jezeršek

Trenutno berete:
11. 5. 2011 - Jurgec, Požlep, Poznanovič Jezeršek

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
18. mar 2011
Prispevki
3
Živjo.

Danes sem dobila datum za SI. Jaz ga mam v sredo ob 15.30. Ima še kdo ta datum in to komisijo?

Lp
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

No pa m je le uspelo priti do računalnika yahoo. JC_goody.gif
Sporočam, da sem naredila strokovni party.gif in tole so moja vprašanja:
Ustava (tu so nam zamenjali spraševalko):
Funkcija predsednika in njegove pristojnosti? Kdaj lahko sam sprejema zakone?
Človekove pravice: kje so zapisane? Ali se sme omejiti ČP ali ne? Katere in kdaj?
Svet Ervope: opiši vse.
Zakonodaja:
Opiši svet javnega zavoda in njegove pristojnosti.
Opiši delo učitelja.
tretje vprašanje se ne spomnim:(
Slovenščina:
Katere priročnike uporabljam pri svojem delu? Katerega največ?
Potem mi je dala SSJK in sem mogla prebrat prvo geslo in povedat vse kar mi geselski članek pove o besedi.
Naštet in opisat tri mejnike v slovenskem knjižnem jeziku.

Moja komisija je bila zelo prijazna. Tako, da SI ni bil tak bav bav kot sem si jaz predstavljala, da je. Če bi to vedela prej, nebi bila tudi približno tako živčna kot sem bila na dan izpita. l_googd_luck.gif vsem, ki vsa ta preizkušnja še čaka.
LP
 
Skratka, super komisija.

Moja vprašanja:
Ustava: otrokove pravice, zakonodajni postopek, sekundarna zakonodaja EU
Zakonodaja: prevozi otrok v šolo, program OŠ, učna in delovna obveznost učitelja
Slovenščina: sklanjatve (posebnosti), velik začetnica pri zemljepisnih imenih, položaj slovenskega jezika.
 
Super komisija! Zelo prijazni! :)
Vprašanja:
ustava: državni svet, osebne pravice, EU
zakonodaja: ocenjevanje pisnih izdelkov, NPZ, ponovno ocenjevanje
slovenščina: nekaj iz priprave (stična, nestična ločila), socialne zvrsti (zelo se je poglobila v štajersko narečje in kaj je značilno), velika začetnica pri zemljepisnih imenih

Lp
 
Čestitam vsem! Sicer pa res prijazna komisija, kljub temu sem bila zelo prestrašena. Najbolj me je skrbelo za slovenščino... Opravila sem slovenščino, ostala dva pa ponavljam cray2.gif ... Učim se in utrjujem znanje še naprej phil_04.gif read.gif

Moja vprašanja
USTAVA
Kdo imenuje ministre (112. člen ).
Pravice zasebnosti (35., 36., 37. in 38. člen).

Evropska komisija (naloge, mandat, sestavlja jo 27 komisarjev).

ŠOLSKA ZAKONODAJA
Naštej organe šole in opiši enega (učiteljski zbor, oddelčni učiteljski zbor, razrednik in strokovni aktivi).
Vpis otroka v osnovno šolo.
Ocenjevanje.

SLOVENSKI JEZIK
Katere priročnike za slovenski jezik uporabljaš, katere vrste slovarjev poznaš?
Zgodovina Slovenske slovnice (od Bohoričeve Slovnice kranjskega jezika - Zimske urice, do Toporišičeve Slovenske slovnice).
Razlika med naglasom in poudarkom.
Naštej in opiši znake za naglas, primeri.

Lep pozdrav vsem! [papa.gif]
 
Uporabnik helenamacek je napisal:
Čestitam vsem! Sicer pa res prijazna komisija, kljub temu sem bila zelo prestrašena. Najbolj me je skrbelo za slovenščino... Opravila sem slovenščino, ostala dva pa ponavljam cray2.gif ... Učim se in utrjujem znanje še naprej phil_04.gif read.gif

Lep pozdrav vsem! [papa.gif]

Kaj mi lahko prosim poveš, če so zahtevali zelo podrobno znanje??
 
Pozdravljena. Najprej moraš vse dobro razumeti, npr. delovanje vlade in EU ... Če ti kakšna podrobnost uide, ni hudega. Sedaj sem slišala, da če ne razumeš vprašanja lahko vprašaš npr.: "Kako ste to mislili?"
Poleg tega verjemi v svoje znanje in bodi samozavestna. Strah moraš nekako premagat. scare.gif svare3.gif

Lep pozdrav ter veliko uspeha pri študiju in na izpitu.
 
Najlepša hvala za odgovor.

Ja, saj strah je po moje pri večini največji problem. Ampak kot si že rekla, treba je verjet vase, v svoje znanje, pa malo moraš imet tudi verjetno sreče.... :-D

lp
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Datum izpita: 10. apr 2024 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
3
Ogledi
335
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 16.00 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
311
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 16.15 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
346
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 26. jun 2023 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
1
Ogledi
1.088
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 17. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
775

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu