11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

Trenutno berete:
11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
8. feb 2012
Prispevki
11
Zavod
Šolski center Celje
Izpraševalci
  • USTAVA: Nives Počkar
  • ZAKONODAJA:Božena Pem
  • SLOVENŠČINA:Sergeja Petročnik
Sporočilo:Strokovni izpit imam 11. 4. ob 15. 30. Ali ima mogoče še kdo ta datum in isto komisijo?
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: 11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

Ja verjetno se komisija razlikuje glede kraja opravljanja nastopov. Jaz sem jih opravljala na gimnaziji.
In kako gre učenje? Meni že živci pošteno načenjajo notranji mir.:) Najbolj mi "gre na živce" zakonodaja, tega si še sploh nisem prebrala.

lp
 
Odg: 11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

Ines, tudi meni ne sede zakonodaja. Sicer si ternutno razbijam glavo z ZOFVIjem. Ustava in slovenščina nekako gresta, potrebujem še veliko utrjevanja.

Sicer sem kar malo skeptičen, se mi zdi da je vse preveč podrobno :P

snežinka, prijavo sem poslal 28.2.

lp
 
Odg: 11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

Jaz sem poslala prijavo nekje okoli 5. 3., ampak sem jo morala še dopolniti, ker sem pozabila dati žig na oceno praktičnih nastopov, tako da se je dodatno zavleklo ...

Jaz mislim, da se vseh teh alinej in naštevanj ne da naučiti in ne vidim potrebe po tem, ker potem bom znala vse približno 2 uri, preden bom pozabila. :) Po moje je pomembno, da znaš vsaj malo razložiti tisto, kar te vprašajo.
 
Odg: 11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

Se strinjam glede naštevanja in alinej. Pri nekaterih vprašanjih pa žal ne gre brez njih :P Upam na čim manj takšnih vprašanj ;)

Sicer pa komaj čakam, da mine teh stresnih 7 dni in kar bo pač bo :D
 
Odg: 11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

Hej Jay in Ines!
A pol pa imam jaz še dovolj časa za učenje, ker sem prijavo poslala 20.3. Drugače se pa tudi meni malo meša in pomeša od vseh info. Res upam, da ne bojo šli v podrobnosti.
 
Odg: 11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

Jaz se nisem nič učila dokler nisem dobila datuma, pa še to se dejansko učim zadnjih par dni. Full časa sem porabila že za urejanje zapiskov. Jaz upam, da je 14 dni dovolj.

lp
 
Odg: 11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

Tudi jaz se nisem učil preden sem vedel datum. Sicer ne vem, če bom imel dovolj časa oz. če bo ostalo kaj v glavi. Res pa je da ustava in evropska zakonodaja mi je dost znana že od prej, prav tako sem že poznal Zakon o usmerjanju (za svetovalne delavce).

Bomo videli :)

DRŽIM PESTI :D
 
Odg: 11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

No to imaš srečo, ker meni se meša od vseh podatkov o EU, to mi je pa res težko spravit v glavo. Jaz sem pa prof. slovenščine, pa bom tu manj časa porabila. Pa saj mnde bo...
 
Odg: 11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

Jaz mam tudi malo problemov z ustavo in EU, zakonodajo poznam že iz prakse saj tisto osnovno. SLO pa itak gulimo že iz osnovne šole, tako da mislim da bomo nekaj znali povedati(upam)!!
 
Odg: 11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

Ines, tudi jaz imam isto komisijo na isti dan kot ti - le ura je razllična. Mene začnejo "pražiti" ob 16.30. Kako si z učenjem? Jaz si razbijam glavo z zakoni o srednješolskem izobraževanju. Kdo bi si mislil, da se da toliko napisat o izvajanju mature ... Meša se mi že od guljenja pristojnosti Državnega izpitnega centra, pa predmetnih komisij, pa RIC-a itd.

BTW: Nastope sem opravljal na srednji poklicni šoli in poslal prijavo 2. marca.
 
Odg: 11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

Aha,se je le našel še en kandidat z isto komisijo.:)

Ja jaz nisem ravno nek zgled učenja, ker še zakonodaje nisem cele predelala, kar odlašam, tak tečna mi je ... Ko pridem do nečesa, kar mi nikakor ne gre v glavo, kar vzamem neke druge papirje v roke.:)

Upam, da danes končam, da imam čas še potem vse skupaj ponoviti.
 
Odg: 11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

Jay, andrejcek in snežinka, prosim povejte mi, a se učite po izpitnem katalogu?
Ker glede na katalog za šolsko zakonodajo je potrebno čisto vsak člen vsakega zakona in pravilnika poznati ... Pa lahko to še traja zeloooo dolgo. :shock:
 
Odg: 11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

Jaz si probam bol v pogovoru zapomnit zakonodajo. Meni dela ustava večji problem!!!
 
Odg: 11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

Jaz se ne učim po členih ampak si poskušam vse nekako v prakso postavit (kolikor se da). Je pa res veliko tega. Sicer mi pa pomaga gradivo na tej strani, kjer so odgovori po katalogu vprašanj.
 
Odg: 11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

Ja, jaz se učim po katalogu, objavljenem na spletni strani Ministrstva in kot Jayu so tudi meni v pomoč odgovori na forumu. Največ časa mi vzame srednješolska zakonodaja, ki mi je še ni uspelo predelati do konca (upam, da bo šlo do sobote). Saj zelo veliko stvari je logičnih, samo problem je količina in na koncu ne veš več točno, kam že sodi omenjeno pravilo ....
 
Odg: 11. 4. 2012 - Pem, Počkar, Petročnik

:D No dragi sotrpini, pa je šlo, ni tako grozno...!!!!
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

Datum izpita: 8. apr 2024 Ura izpita: 16.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
3
Ogledi
245
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 18. dec 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: Strokovni naziv: pomočnik...
Odgovori
0
Ogledi
612
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 25. maj 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: osnovna šola Strokovni...
Odgovori
0
Ogledi
496
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 19. apr 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
10
Ogledi
1.179
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 12. jun 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: poklicne in strokovne šole...
Odgovori
0
Ogledi
592
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 15. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: gimnazija Strokovni naziv...
Odgovori
6
Ogledi
902

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu