10. dec 2014 ob 16 - Rozman, Novak Kolenko, Tratnik

Trenutno berete:
10. dec 2014 ob 16 - Rozman, Novak Kolenko, Tratnik

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

rp5

005
Pridružen
5. jun 2014
Prispevki
45
Področje
  1. Osnovna šola
Datum izpita: 10. dec 2014
Ura izpita: 16

Področje v šolstvu: Osnovna šola
Strokovni naziv: prof rp

Izpraševalec za zakonodajo: Rozman
Izpraševalec za ustavo: Novak Kolenko
Izpraševalec za slovenščino: Tratnik

Prijava poslana dne 5. nov 2014
Potrditev prijave dne: 13. nov 2014
Obvestilo o izpitu dne: 23. nov 2014

Dodatno sporočilo:
Alenka Tratnik - očitno nova. Ali ima še kdo to komisijo?

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Po izpitu vprašanja objavite tukaj: OBJAVA izpitnih vprašanj

Skupna izpitna vprašanja in po izpraševalcih najdete tukaj:
Uporabite tudi forumski iskalnik (Kako deluje iskalnik?)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

pozdravljena. tudi jaz sem danes izvedela, da imam to komisijo, ampak imam pol ure pred tabo. po komentarjih sledeč je rozman kar strog... ojoj me je že strah :( upajmo da za slovenščino ne bo tako stroga. kako gre učenje?
 
Potem se pa še srečava... Ja, vidim, me je strah. Ampak sem opazila, da predvsem vrta na področju financiranja, ravnatelja, strokovnih organov, dokumentacije... Meni pa to ne gre. Mah tolk me skrbi, da ti ne znam povedati. Kako mi gre? Začela sem včeraj z učenjem zakonodaje... Do nedelje upam, da mi rata vse redelati. Potem pa samo še teden dni časa za ustavo in slo. Ja, skrbi me tudi slovenščina, ker ni nobenih smernic - vprašanj, pa še zelo šibka sem na tem področju. Iz kje se boš učila ustavo in slovenščino? Iščem kake zapiske za slo, da bi bili fajni, da bi bilo vse zajeto in ne predolgi... Imaš mogoče kaj?

Kako pa tebi gre učenje?
 
jaz se učim iz zapiskov, ki se dobijo na seminarju za strokovni izpit. sicer so iz lanskega šolskega leta ampak sproti preverjam zakone in predpise, če se je kaj spremenilo. sem pa za slovenščino našla zapiske na tem forumu in se mi zdijo zelo korektni. napisani so po katalogu znanja, niso pa ravno kratki (48 strani), ampak jih lahko kar hitro predelaš.
http://forum.mladiucitelj.si/gradivo/slovenscina-odlicni-zapiski.42/

jaz sem večina predelala, zdaj se ukvarjam s slovenščino in upam da bom v treh dneh končala. potem pa bolj kot ne učenje na pamet tistih stvari, ki mi ne grejo najbolj v glavo :) trenutno še znanja nimam takšnega, da bi lahko šla na izpit, upam pa da se mi do takrat uspe naučiti...
 
Potem pa si zelo pridna. Koliko časa si potrebovala za Ustavo in Zakonodajo?
 
jaz sem si vsaki dan prebrala 15 strani, tako da sem si stvari popredalčkala :) nisem pa se kaj dosti naučila. intenzivno učenje pride šele zdaj na vrsto, ko približno vem za kaj se gre... se mi zdi, da sem tako živčna, da si nič ne zapomnim. upam da bo čimprej minilo
 
Kaj pa Ustava iz kje si se učila? Jaz imam kar nekaj vprašanj, ki jih bom mogla nekomu zastaviti, ker ne vem nekaterih stvari iz Zakonodaje - ne vem, kje naj jih najdem... Ampak, vas vprašam, ko bom imela čas vse zbrati...
 
ustavo in zakonodajo se učim iz tistih zapiskov, kot sem prej omenila. sem si pa sproti pregledovala zakone iz zofvi, zos in pa ustavo rs. zdaj ko sem to pregledla se bom učila samo iz zapiskov.
 
Pozdravljeni, tudi jaz imam to izpitno komisijo. Na vrsti sem ob 15.30 uri. Ko sem malo preletela forum sem opazila, da so ob izpraševalcih tudi vprašanja. Npr. pri zakonodaji se mi zdi, da ni tako dosti vprašnj, pri drugih izpraševalcih je očitno več. Za slovenščino pa kot izgleda ni nič :(. Res škoda. Imamo smolo.
 
Sem tudi jaz že pregledala vprašanja za zakonodajo in ustavo... Samo ne vem, koliko se lahko zanašamo na ta vprašanja... Upam, da bojo vprašali kaj iz seznama...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 18. dec 2023 Ura izpita: 15.15 Področje v šolstvu: Strokovni naziv: pomočnik...
Odgovori
0
Ogledi
612

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu