10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

Trenutno berete:
10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
21. sep 2012
Prispevki
13
Datum izpita: 10.7.2013
Ura izpita: 15.30

Področje v šolstvu: Osnovna šola
Strokovni naziv: prof. RP

Izpraševalci
- zakonodaja: Nada Paj
- ustava: Vida Starič Holobar
- slovenščina: Anita Dernovšek

Informacije o prijavi na strokovni izpit
Prijava poslana dne:
Potrditev prijave dne:
Obvestilo o izpitu dne:

Dodatno sporočilo:
E, pa da vidimo ekipo, ki bo isto švicala kot jaz na ta dan... :)
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Odg: 10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

Zakaj bi imel v malem, če imam lahko v velikem? :) ne še, bo pa. vikend je pred vrati. malo težavna je SJK, ustava in zakonodaja bi mogla špilat - glede na vprašanja po izpraševalcih. bomo videli...
 
Odg: 10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

:) Jaz sem že totalno izmozgana. Pa še časa za učenje nimam. Bomo že nekak :). Mene je pa najbolj strah zakonodaje ...
Komaj čakam, da mine, da šibnem na morje :)!
 
Odg: 10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

Samo eno vprašanje: NPZ se izvaja tudi v 3. razredu? Pa še v 9. neobvezno?
Vsak dan se kaj novega naučim ;)
 
Odg: 10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

NPZ se izvaja v 6. in 9. razredu. Do 31.8.2013 je za 6. razred neobvezno pisanje, za 9. razred pa obvezno.
PO 1.9.2013 pa je pisanje za 6. in 9. razred OBVEZNO.
 
Odg: 10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

kolko je meni znano, je v 6. razredu poljubno (SJK, MAT in tuji jezik) - OŠ same ocenjujejo. v 9. razredu pa je obvezno za vse učence (SJK, MAT in tretji predmet - določi minister) - ocenjujejo zunanji.
 
Nazadnje uredil moderator:
Odg: 10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

Uradni list Republike Slovenije

Evo ti, tu si preberi. Do letos je bilo v 6. razredu poljubno, od 13/14 dalje pa prav tako obvezno.
 
Odg: 10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

No, še ena, ki bo z vami švicala ta dan, isto uro :)
Koliko sem jaz seznanjena z NPZ-ji, je tako kot je napisala 86katja. Do zdaj ni bilo obvezno za 6. razrede, od 1. sept. 2013 dalje pa bo obvezno. Za 9. razrede pa je itak obvezno.
Kaj pa ugotavljanje pripravljenosti otroka za vpis v 1. razred? Obvezno ali ne?
 
Odg: 10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

Ugotavljanje pripravljenosti za vstop v šolo ni obvezno. Izvede se na predlog staršev ali zdravstvene službe. Obvezno ga je potrebno izvesti, če starši predlgajo odložitev šolanja. Izvede ga šolski psiholog/pedagog s testom, s katerim preveri otrokovo govorno razumevanje, grafomotoriko, dojemanje količin, razumevanje navodil in delo v skupini.
 
Odg: 10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

Hvala, Klara1. Sem si kar mislila, da je tako, samo nisem bila 100% prepričana. :)
Prijetno učenje vsem. Saj še malo, pa bomo tudi mi rešeni ;)
 
Odg: 10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

Komaj čakam! Potem pa gasa na morje! ;)
 
Odg: 10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

Kaj je potrebno vedeti v zvezi s pedagoški govorom? Vidim, da se to vprašanje večkrat ponovi pri ge. Dernovšek.

Hvala! :)
 
Odg: 10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

Po moje kako ga delimo: spoznavni in odnosni govor, kdaj se katerega uporablja, kateri jezik (zvrst) se uporablja... to je po moje to.
 
Odg: 10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

Hvala!

Bolj ko gledam v zapiske, manj vem. :)
 
Odg: 10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

no, no... glavo gor, saj bo... če ne drugo dopust. :)
imaš še kako vprašanje, na katerega ne veš odgovora? saj ne pravim, da ga jaz vem, ampak da vidimo... :)
 
Odg: 10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

Slovenščine se sploh nisem učila. Pogledala sem si samo najpogostejša vprašanja. Misliš, da bi mogla vseeno enkrat predelati vse? :I
 
Odg: 10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

Aha! Razlika med naglasom in poudarkom.

Poudarek je v besedi na zlogu, ki je naglašen. Poznamo pa tri različne naglase - ostrivec, krativec in strešico.
Ja? Ne?
 
Odg: 10. 7. 2013 - Paj, Starič Holobar, Dernovšek

Naglas lahko spremeni pomen besede, se samo piše. (npr. tema - ne svetlo, tema - učna tema).
Poudarek pa je bolj v govoru uporabljen, kadar želimo kaj izpostaviti - npr.: To je MOJ prijatelj.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
9
Ogledi
711
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 16. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
823

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu