1. 4. 2014 ob 16.30 - Pavlič, Starič Holobar, Oražem

Trenutno berete:
1. 4. 2014 ob 16.30 - Pavlič, Starič Holobar, Oražem

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
Pridružen
24. mar 2014
Prispevki
8
Naziv
pomočnica vzgojiteljice
Področje
  1. Vrtec
Datum izpita: 1. 4. 2014
Ura izpita: 16.30

Področje v šolstvu: Vrtec
Strokovni naziv: pomočnik vzgojitelja

Izpraševalec za zakonodajo: Pavlič
Izpraševalec za ustavo: Starič Holobar
Izpraševalec za slovenščino: Oražem

Prijava poslana dne:
Potrditev prijave dne:
Obvestilo o izpitu dne:

Dodatno sporočilo:


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Po izpitu vprašanja objavite tukaj: OBJAVA izpitnih vprašanj

Skupna izpitna vprašanja in po izpraševalcih najdete tukaj:
Uporabite tudi forumski iskalnik (Kako deluje iskalnik?)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

STARIČ HOLOBAR - USTAVA

1. Opiši vlado (sestava, kdo jo imenuje, komu je odgovorna, imenovanje ministrov) + Kaj se je te dni dogajalo našemu ministru Jerneju Pikalu. (interpelacija - kaj je to?) Poleg interpelacije sem morala razložiti še zaupnico in nezaupnico vladi.
2. Lokalna samouprava(občine in mestne občine, kdo je glavni v občini - župan in občinski svet; če vidim povezavo med občino in vrtcem - občina financira vrtce)
3. Konvencija o otrokovih pravicah (naštej nekaj otrokovih pravic, eno bolj podrobno, ki se mi zdi pomembna v mojem poklicu)

Zelo prijazna gospa. Preverja razumevanje na praktičnih primerih.

MARJETKA BRANK - ZAKONODAJA (menjava)

Nisem popolnoma prepričana, da je bila to moja izpraševalka, ker se je moja predvidena (Slavica Pavlič) zamenjala.
Sicer izredno prijazna gospa, želi, da razumeš bistvo, in izhaja iz konkretnih primerov.

1. Kaj vse potrebujem, če želim odpreti zasebni vrtec (prostor, zaposlene, ustrezeno priznan program, vpis v razvid)
2. Kaj pomeni, da imajo starši pravico do izbire programov?
3. Kaj potrebuje zasebni vrtec pred začetkom izvajanja programa(pozitivno mnenje Strokovnega sveta Republike Slovenije - kaj to pravzaprav pomeni oz.kje je ta svet, kdo ga predstavlja - ministrstvo za izobraževanje, minister Jernej Pikalo)
4. normativi za spremstvo otrok (sprehod, prevoz z avtobusom, plavanje)

URŠKA ORAŽEM - SLOVENŠČINA

Super komisija. Tudi gospa Oražem izhaja iz konkretnih primerov, se dotika tvojega področja. ČE ne razumeš, ti razloži kaj misli.

1. kaj bi naredila, če bi pri otroku naletela na govorno težavo (najprej pogovor s starši, če so tudi opazili, potem glede na starost preveriš, če je že kritično, delaš vaje za izgovorjavo(prek igric), ne izpostavljaš, če je kritično svetuješ obisk logopeda).
2. kako se sklanjajo moška imena na a (Luka), na o (Darko). Pa mislim da če se se končna na e (podaljšanje s t Stane - Staneta). To se ne spomnim če je blo točno tko.
3. stalne besedne zveze (fraze - vleči nekoga za nos, ovijati okrog prsta, metati polena pod noge). Je to primerno, d auporabljamo tudi pri predšolskih otrocih (Je, ker otroci govor dojemajo intuitivno)

Še prej je pregledala priprave in evalvacije nastopov in me vprašala če sem dala lektorirat, ker ni našla napak Sicer skupaj z njo pregledaš napake in jih popraviš.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Podobne teme

  • Zaklenjeno
Datum izpita: 6. feb 2024 Ura izpita: 15.45 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
9
Ogledi
711
  • Zaklenjeno
Datum izpita: 16. maj 2023 Ura izpita: 15.30 Področje v šolstvu: vrtec Strokovni naziv...
Odgovori
0
Ogledi
823

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

Pregled po e-pošti: Naročite se!

Zadnji prispevki

Nazaj
Na vrhu