[arhiv] Brezplačna strokovna pomoč

Oglasi nam pomagajo pri vzdrževanju strani. Odstranite oglase z nadgradnjo računa tukaj.

  • Zaklenjeno
Zanima me kako se pravilno zapiše MUCA COPATARICA, PALČEK POHAJALČEK, DEDEK MRAZ, BOŽIČEK, RDEČA KAPICA? LP *opomba: na temo bo odgovorila...
Odgovori
1
Ogledi
10.394
  • Zaklenjeno
Pozdravljena, prosila bi vas, da mi razložite kaj pomenijo naslednji strokovni izrazi: Kaj je pasivizacija? Kaj je prosta oz. zložena poved...
Odgovori
1
Ogledi
4.427
  • Zaklenjeno
Pozdravljeni! Zanima me zakaj se v naslednjem stavku pred in postavi vejica. Na črto napiši vrednost pH v kislem in v bazičnem, ki jo je...
Odgovori
1
Ogledi
2.458
  • Zaklenjeno
Pozdravljeni, zelo bi vam bila hvaležna, če bi mi odgovorili na sledeča vprašanja: Kaj je dikcija? Kaj je pasivizacija? Kaj je prosta oz...
Odgovori
1
Ogledi
10.098
  • Zaklenjeno
Zanima me, kako pravilno (stično, nestično) napišemo poševnico v naslednjih primerih: - šolsko leto 2012/2013 - naloge str. 20/1, 2, 3 *opomba...
Odgovori
2
Ogledi
1.808
  • Zaklenjeno
Zanima me, če sem pravilno postavila naglasna znamenja: - vdor (ostrivec nad o-jem) - vdova (strešica nad o-jem) - vdovec (ostrivec nad 0-jem)...
Odgovori
2
Ogledi
2.413
  • Zaklenjeno
Dober dan! Sem prevajalka iz Belorusije, čeprav nisem strokovnjakinja. Zdaj prevajam v beloruščino zgódbe znanega slovenskega pisatelja in zelo...
Odgovori
4
Ogledi
1.697
  • Zaklenjeno
Potrebujem pomoč ... Kakšna je razlika med prvim in pravopisom? Vem, da ima današnji pravila in slovar, znotraj pravil je nauk o pisnih...
Odgovori
1
Ogledi
2.992
  • Zaklenjeno
Pozdravljeni. Med vprašanji komisije sem zasledila vprašanje ... Ali so zvočniki zlogotvorni? ... v nadaljevanju piše odgovor DA in kot primer...
Odgovori
3
Ogledi
1.929
  • Zaklenjeno
Pozdravljeni, posila bi za razlago za sklanjanje m. in ž. imena in priimka na dva načina. Hvala za pomoč. LP
Odgovori
4
Ogledi
11.516
  • Zaklenjeno
Ali sta slovenščina in slovenski knjižni jezik sopomenki? Nikjer ne najdem odgovora. Prosim za pomoč.
Odgovori
1
Ogledi
1.267
  • Zaklenjeno
Katere cilje ste vključili v dnevno pripravo? Izobraževalne, vzgojne in funkcionalne ali ste pisali operativne? Hvala.
Odgovori
2
Ogledi
8.377
  • Zaklenjeno
Pozdravljeni, zanima me, katera zemljepisna imena domačimo?
Odgovori
1
Ogledi
2.358
  • Zaklenjeno
Pozdravljeni, Ce 2 tedna grem ponovno opravljati slovenscino pa me nekaj zanima. Na prejsnjem si sem bila vprasana vse glede prevzetih besed...
Odgovori
1
Ogledi
1.963
  • Zaklenjeno
Pozdravljeni, zanima me , ali se obstaja vzročno priredje ali spada pod pojasnjevalno kot nekateri trdijo? Hvala za odgovor. Lp, Petra
Odgovori
1
Ogledi
7.451
  • Zaklenjeno
Pozdravljena, mene pa zanima katera je 5. funkcijska zvrst poleg umetnostnega, praktičnosporazumevalnega, strokovnega in publicističnega jezika...
Odgovori
1
Ogledi
5.094
  • Zaklenjeno
Pozdravljeni Dobila sem zlektorirane priprave, vendar brez pojasnila zakaj tako. Poleg tega nisem prepričana, da je vse pravilno. Prosim za...
Odgovori
1
Ogledi
2.566
  • Zaklenjeno
Slišala sem, da že nekaj časa velja le prva, druga in tretja ženska sklanjatev; prva, druga in tretja moška sklanjatev ter prva srednja...
Odgovori
2
Ogledi
1.910
  • Zaklenjeno
Zanima me, kakšna je razlika med SSKJ in SP (poleg pravil, ki jih v SSKJ ni)?
Odgovori
1
Ogledi
3.500
  • Zaklenjeno
Pozdravljeni, ena podobna tema je že bila- kako se sklanja Luka. Po istem principu se sklanja tudi Marko, torej v rodilniku Marka (ni). Kaj pa če...
Odgovori
1
Ogledi
4.293

Za odgovor se prijavite ali registrirajte.

Če želite odgovoriti na temo, morate biti član foruma.

Ustvari račun

Ustvarite račun v naši skupnosti. Brezplačno!

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Nazaj
Na vrhu